YEREL
Giriş Tarihi : 06-12-2021 16:43   Güncelleme : 06-12-2021 16:54

Engeller Futbol Maçı İle Aşıldı

Engeller Futbol Maçı İle Aşıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ardanuçspor Kulübü ve ilçede faaliyet gösteren Ardanuç Rehabilitasyon merkezindeki engellilerle farkındalık yaratma amacı ile futbol maçı gerçekleştirildi.

Sosyal farkındalık yaratmak amacıylaArdanuçspor futbol takımıyla, Ardanuç Rehabilitasyon merkezindeki engellilerletek devrelik bir futbol maçı yapıldı. Ardanuç’taki engellilerin, Kızılay gönüllülerin ve Ardanuçlu halkınında yoğun ilgi gösterdiği futbol maçı renkli görüntülere sahne oldu.

Kulüp Başkanı Aykut Sadıkoğlu kulüp olarak maç hedeflediklerini ve sosyal farkındalık anlamında maç planladıklarını belirterek, “Buradaki önceliğimizde özel gereksinimi olan arkadaşlarımızın futbolu tanımasını sağlamak, futboldan keyif almalarını, eğlenceli zaman geçirmelerini yardımcı olmak. Hedefimiz bu, çünkü her insanın her bireyin futbola erişme ve futbol oynama hakkına sahip olduğunu düşünüyoruz.Bugünkü ortamımızı da günümüzüde onlara ayırdık. Ortam güzel, hava güzel onlarada teşekkür ediyoruz. Seyircilerimizede teşekkür ediyoruz” dedi.

Ardanuç Masterler Futbol Kulübü oyuncusu Serkan Gürsoy 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle düzenledikleri sosyal farkındalık projesi kapsamında maç gerçekleştirdiklerini ifade etti ve “Sevgi varsa engel yok diyoruz. Hepimiz bir engelli adayıyız, bu yüzden kulübümüz ve rehabilitasyon merkezinin bu proje kapsamında yapmış olduğu duyarlı davranıştan dolayı tebrik ediyorum. Güzel bir maç olacak,hava güzel tribünler dolu ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kulübün yönetim kurulu üyesi Köksal Aydın bir farkındalık yapmak için böyle bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi ve “Engelli arkadaşlarımıza değişiklik olması için böyle birşeye kalkıştık.Serkan arkadaşımızın dediği gibi hepimiz engelli adayıyız. Yani onları sevgiyle karşılamamız gerekiyor her şekilde. Böyle bir şey yapmaya gerek duyduk, inşallah güzel olacak yani devamlı yanlarında olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Ardanuç Rehabilitasyon merkezindeki Hayrullah Akkaya da açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Rehabilitasyon merkezinden maç yapmaya geldim,Ardanuçspor maçıyla iyi olan kazansın, hak ettiğini alır.Ben buraya spor yapmaya geldim,Ardanuçsporumuza teşekkür ediyorum. Kurum müdürümüze teşekkür ediyorum saygılar sunarız.”

Özel haber