YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 15:11   Güncelleme : 10-06-2021 15:11

Engeline rağmen halka hizmet ediyor

Artvin’in otogarında engeline rağmen 35 yıldır çalışan Mikail Altun otogarda telefonlara baktığını, gelen yolcuları yönlendirdiğini ifade etti.

Engeline rağmen halka hizmet ediyor

Geçimini otogarda çalışarak sağladığını belirten Altun; “ alın terimle çalışıp evime ekmek götürebildiğim için onurluyum” dedi.

Yaptığı işin zorluklarını, engelinin olması işini ne kadar etkilediğini ve işinin güzel yanlarını anlatan Altun; “ 1.5 yaşında çocuk felci geçirdim. Engelim bu işi yapmama mani olmuyor. Elimden geldiği kadar vatandaşlara hizmet vermeye, yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben doğrudan insanlarla iletişime girdiğim için bazen zor durumlar yaşadığım oluyor elbette. Ancak hiçbir şekilde vatandaşa saygısızlık yapma boyutuna çıkmadı. İnsanlarla telefonla iletişime geçiyoruz. Bazen bizden kaynaklanmayan sorundan dolayı vatandaş arayıp bize olur olmaz laflar söylüyor. Bu tür durumlarla karşılaşıyorum. Ama yine de işimi severek yapıyorum. İnsanlara yardımcı olabildiğimi görmek beni mutlu ediyor. Dışardan farklı illerden gelmiş insanlar oluyor, öğrenciler oluyor, askerler oluyor, Artvin’e atanmış memurlar oluyor onları gidecekleri yerlere yönlendirerek yardımcı oluyoruz. Bu da beni mutlu etmeye yetiyor. Yaşlılarımız geliyor valizini kaldırmakta zorlanıyor onlara elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum. O yaşlılarımız ettiği dualar tüm yorgunluğumu alıyor. Bazen çok valizi olan vatandaşlar geliyor arabası yok parası yok. Onları firmaların servisleriyle evinin kapısına kadar bıraktırarak yardımcı oluyoruz. Aslında bu iş sayesinde yaptığımız çok yardımlar yardım yapmayı seven azla yetinmeyi bilen insanlar bu işle de mutlu olabilirler. Yeter ki iyilik yapıp mutlu olabilsinler. İşin sırrı her şeyden mutlu olmayı becerebilmekten geçiyor. Ben geçimimi bu işten sağlıyorum. Bir tane çocuğumu bu işten kazandığım parayla üniversite de okuttum. Bir diğer çocuğum askere gidiyor. Ona da buradan kazandığım parayla askerde destek olmaya çalışacağım. Şu dönemde bir işim var ve bu işten bu kadar şey başarabiliyorum. Benim herkese tavsiyem azla yetinmeyi bilip, çok şeyle mutlu olabilsinler” dedi.