YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2022 12:50

“En Az Bir Maaş Tutarında Ödenmeli”

“En Az Bir Maaş Tutarında Ödenmeli”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri (Eğitim-İş) Sendikası Artvin Şube Başkanı Filiz Yılmaz, eğitime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına en az bir maaş tutarında ödenmesi gerektiğini söyledi.

Eğitim-İş Artvin Şube Başkanı Filiz Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere eğitim-öğretim döneminin başında verilen eğitime hazırlık ödeneği ile ilgili açıklamalarda bulundu. TÜİK'in yıllık enflasyonu yüzde 79,6 olarak ayarladığını belirten Başkan Özdemir, iğneden ipliğe her şeyin enflasyon oranında arttığına dikkat çekti. Eğitime hazırlık ödeneğinin ise 75 lira arttırılmasını eleştiren Özdemir, "Eğitime hazırlık ödeneği bin 250 liradan bin 325 liraya 75 lira fark ile yüzde 6 oranında artırıldı. Ne deyim; TÜİK'in bile vicdanı merhameti varmış" ifadelerini kullandı.

“TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA VERİLMELİ”

Söz konusu ödeneğin tüm eğitim çalışanlarına en az bir maaş tutarında ödenmesi gerektiğini savunan Yılmaz, "Eğitim-İş olarak ödenek miktarının yetersizliği göz önünde bulundurularak arttırılması ve bugüne kadar salt öğretmenlere sağlanan bu ödeneğin tüm eğitim emekçilerine ödenmesini kapsayacak şekilde düzenlenmesi konusunda bakanlığı, sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyoruz" dedi.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber