EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-03-2023 16:48

Emekliye zam düzenlemesiyle ilgili açıklama

Emekliye zam düzenlemesiyle ilgili açıklama

AKP Grup Başkanvekili Bülent Akbaşoğlu, en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL'ye çıkarılmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Önümüzdeki hafta yasalaştırılmasını ümit ediyoruz" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Akbaşoğlu en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükseltilmesine ilişkin, "Biz AK Parti olarak konuyla ilgili ön çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki hafta yasalaştırılmasını ümit ediyoruz" açıklaması yaptı.

Akbaşoğlu "Geçici işçilerle ilgili düzenlemede sona gelindiğini, kalıcı işçi olarak çalışmaları için genel kurulda görüşmeyi planlıyoruz" dedi

AKP'li Recep Tayyip Erdoğan dün akşam katıldığı NTV ve Star TV ortak yayınında en düşük emekli maaşının 7.500 TL olacağını söylemişti.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söylemişti:

"Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık. Bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla belirledik. Açıklamak yine bana kaldı. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz."

Konuyla ilgili Twitter adresinden de bir paylaşım yapan Erdoğan, “En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” demişti.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber