KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 06-01-2022 10:50   Güncelleme : 06-01-2022 10:58

EMEKLİ

EMEKLİ

Sevgili Artvin’de Haber gazetesi okuyucularım bir emekli olarak verilen zamınşikayetini yapmayacağım benim manevi değerlere dokunmayın , seçim kazanma uğruna insanları ötekileştirip düşman yaratmayın . İnançla , etnik kökenle siyaset yapmayın bir emekli olarak sizden para falan istemiyorum çünkü o size lazım , çünkü en çok sevdiğiniz şeydir paylaşmaya yanaşmaz başkasında olsun istemezsiniz ama ben sizden parasız şey istiyorum oda geleneklerim , örf Ve adetlerim , özgürlük ile ayrıştırılmadan bir yaşam . Kadınlara , çocuklara saldırılmadan yaşasınlar istiyorum . Sizden olmayanları onunla bununla suçlamayın , eleştirilere kulak tıkamayın , basının kalemi ile oynamayın bakın tüm bunlar için paraya gerek Yok düşünmeniz yeter .

Değerli okuyucularım emekli maddi açıdan sıkıntı içinde birde manevi sıkıntı çekmesi kaderi olmamalı . Bakın ülkeyi yönetenler sizden bir şey istiyorum oda hukukun üstünlüğünün evrensel ölçüde sağlandığı , yargının bağımsızlığından Ve vereceği kararından kimsenin kuşku duymadığı bir yaşam istiyorum bakın içinde hiç para sözü geçmiyor onun için isterseniz yaparsınız . Bakın ülkeyi yönetenler coğrafi olarak zor bir yerdeyiz bir çok tehlikeler ile karşı karşıyayız bundan kurtulmak için siz siyasi beklenti içinde yorumluyor, yalandan kabadayılık yapıyorsunuz oysa bunlardan kurtulmanın tek yolu cumhuriyetin kuruluş felsefesine sıkı sıkıya sarılmaktan geçtiğini görmenizi istiyorum bakın Burdada para söz geçmiyor .bakın ben bu ülkenin bir ferdi yani milletiyim bana illet demenizi hoş görmüyor kalbimi kırıyor bu söylemden vaz geçmemizi arzu ediyorum burdada para Yok .

Sevgili okuyucularım bir emekli olarak ekonomik sıkıntı ile mücadele etmeyi başarırım et yemem , yeni bir şey almam lüks harcama yapmam ama örf Ve adetlerim ile oynanırsa onlar gibi düşünmüyorum diye horlanırsam umudun yerini umutsuzluk , iyimserliğin yerini karamsarlık , sevgi ve hoş görünün yerini kin ve nefret alırsa , kardeşlik ve barış türkülerinin yerini mermi ve top seslerine kalırsa ben nasıl yaşarım para verme ama değelerimilede oynayıp siyasi çıkar peşine düşme. Bakın sizlerin kötü ekonomi yönetiminizden ve insanları ayrıştırma düşüncenizden ötürü nice iş adamları başka ülkelerin vatandaşı oluyor ama bizim başka yere ne gidecek paramız var nede vatansız yaşayacak yüreğimiz sizden ise istediğimiz tek bir dileğimiz oda özgürlüklerime dokunma , beni seçmenlerin ile ayrıştırma , seni eleştiriyorum diye beni yargılama Atatürk ilke ve devrimlerine dokunma bak istediklerimin içinde para hiç Yok saygılarımla