YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:12

Elçin asfaltı serdi, menenjiti geçti

Elçin asfaltı serdi, menenjiti geçti

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, "Ben asfaltı döktüm, benim menenjitim geçti beni artık kimse sinirlendiremez. Alt yapı ve doğalgaz çalışması nedeniyle bir süredir bozuk olan yollar nedeniyle, üzerimde bir gerginlik vardıama artık yolları asfaltladık herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Artvin Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Orta Mahalledeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantının sonunda, gündem dışı söz alan Metin Kırçiçek isimli bir vatandaş yolların bozuk olduğu dönemde yoldaki bozukluklardan kaynaklı kaza yaptığını ileri sürerek kazadan kaynaklı maddi zararının belediye tarafından karşılanmasını talep etti.

Belediye Başkanı Elçin, iddia sahibi Kıçiçek’in talebini reddederek, bu şekilde belediyenin bir ödeme yapmasının söz konusu olamayacağını ifade etti ve“Böyle bir talebiniz var ise adli mercilere baş vurun. Eğer yargı talebinizi yerinde bulur ve belediye suçlu bulunursa o zaman masrafınızı karşılayabiliriz. Bunun dışında belediye olarak yapacağımız bir şey yok” dedi.

Kırçiçek’in, ısrarlarının devam etmesi üzerine Başkan Elçin, Kırçiçek’tan konuyu provoke etmemesini isteyerek "Ben asfaltı döktüm, benim menenjitim geçti, beni artık kimse sinirlendiremez. Alt yapı ve doğalgaz çalışması nedeniyle bir süredir bozuk olan yollar nedeniyle, üzerimde bir gerginlik vardıama artık yolları asfaltladık ilimize hayırlı uğurlu olsun” diye yanıt vermesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Başkan Elçin konuşmasının devamında gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmaları ile ilgili halkı tekrar bilgilendirerek şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda 5 bin üç yüz metre asfalt döktük.İskebe’de Hanımlar lokalinin olduğu Şehir Stadına kadar olan bölge veİsmet Acar Bulvarı'nın asfaltlanmasıkaldı yani, 800 metrelik bir asfalt çalışmamız daha var. Eğer ekonomik durumumuza bakıp asfalt durumumuza da bakıp bu bölgeleri deen kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.

On bir bin altı yüz ton asfalt kullanıldı. Asfaltı maliyetine İl Özel İdaresinden aldık, buradan İl Özel İdaresi yöneticilerine teşekkür ediyorum. Özel İdare yardımcı oluyor ama şunu da herkes bilsin İl Özel İdaresi ile yaptığımız protokolde hiç pazarlık etmeden ne fiyat verdilerse itiraz etmeden kabul ettik. Yeter ki satsınlar dedim 500 Liraysa 499 Lira yapın demedim.İl Özel İdaresi Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda satış fiyatı neyse o fiyata aldık. Özel idare bir anlamda bizim asfalt müteahhidimiz oldu. Sıcak asfalt üretimini yapılırken çalışan bütün arkadaşlar, onların başında bulunan bütün sorumlular, 7/24 saat çalışarak asfaltlama çalışmasını bir an önce bitirip Artvin'i sıkıntıdan kurtaralım diye çalıştılar.

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü'nün bu süreç içerisinde eksikliğini tamamlaması ile ilgili her türlü yardım olmuştur, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.

Doğalgaz bu sene Atmaca’dan Köprübaşı’na kadar abone olmak isteyip, doğalgaz yakmak isteyen herkese doğalgaz bağlanacak. 2022 sonunda atmacadan aşağı bütün Artvin doğalgazı kullanmış olacak.”

Dilan Şahinbaş

Haberin Galerisi : Elçin asfaltı serdi, menenjiti geçti
Artvin'de HaberArtvin'de Haber