SİYASET
Giriş Tarihi : 12-11-2022 13:15

Ekrem İmamoğlu'na Destek

Ekrem İmamoğlu'na Destek

CHP'li belediye başkanları ve yöneticileri dün görülen duruşma öncesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek mesajı paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla açılan davanın duruşması dün İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşma öncesi CHP'li büyükşehir belediye başkanları, Ekrem İmamoğlu'na destek mesajı paylaştı.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı Facebook paylaşımında “16 Milyon İstanbullu için eşit bir şekilde çalışan İBB Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanındayız” dedi.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ise paylaşımında “Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un seçilmiş iradesidir.

Kıymetli Başkanımız nezdinde yargılanan İstanbul’un kendisidir. Demokrasimize de başkanımıza da sahip çıkacağız.

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız!

#İstanbulYargılanıyor” ifadelerini kullandı.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir “Biz adaletten yanayız. İmamoğlu’nun yanındayız!” dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu yaptığı Facebook paylaşımında “16 Milyon İstanbullu hemşehrimizin demokratik tercihleriyle seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanındayım” ifadelerine yer verdi.

CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı “Seçmen iradesi için hukukun üstünlüğü için Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız” dedi.

CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz isen “Eğerhak haksızlıktan yüce,sevgi nefretten üstün,aydınlık karanlıktan güçlü ise çaresi yok biz kazanacağız,Ekrem İmamoğlu yalnız değildir” ifadelerini kullandı.

CHP Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Aksakal “Sadece İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu değil #İstanbulYargılanıyor.

İstanbulluların iradesini yok saymaya kalkanlara karşı, yargıyı sopa olarak kullanan Saray iktidarına karşı sonuna kadar adalet için mücadele edeceğiz” dedi.

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir “Milyonlarca vatandaşımızın demokratik tercihleriyle seçilen, sosyal belediyecilik anlayışıyla 16 milyon İstanbulluya eşit hizmet götürerek huzur ve mutlulukları için çalışan İBB Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber