YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 13:05   Güncelleme : 23-04-2022 13:05

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

CHP YDK Başkanı, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mv. Bayraktutan TBMM’nin açılışının 102. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.” sözleriyle seslendiği çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 102. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur, gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür. Her Türk vatandaşının içindeki özgürlük ruhu ve ulusal bağımsızlık kararlılığının bir yansıması olarak Cumhuriyet tarihimiz, bu gücün daha da yaygınlaştığı, yapıcı hamlelerle devletin ve milletin yücelmesine hizmet ettiği bir süreci işaret etmektedir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsil ettiği milli egemenliğe, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyete sahip çıkmaya; çocuklarımıza hak, hukuk ve adaletten ödün vermeyen, saygın, demokratik ve barış dolu çok daha güzel bir Türkiye bırakabilmek adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “fikri hür, vicdanı hür” nesiller yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye olduğunun bilinciyle; yılmadan, yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızı milletini seven, ülkesine sahip çıkan, çalışan, üreten bireyler olarak yetiştirmek, Onları korumak, eğitim olanaklarını geliştirmek hepimizin en önemli vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bağımsızlığımızı ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden, Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 102. Kuruluş yıldönümünü ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nıkutluyor; Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükran, saygı ve minnetle anıyorum.”

Dilan Şahinbaş