YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:34   Güncelleme : 02-04-2021 14:34

DÜRÜSTLÜĞÜN VE SIKI ÇALIŞMANIN DEĞERİ

Hopa'nın büyüyen markası Yalçınlar yapı marketin açılışı gerçekleşti.

DÜRÜSTLÜĞÜN VE SIKI ÇALIŞMANIN DEĞERİ

Açılışta Artvin ve İlçelerinden birçok değerli katılımcı Yaşar Yalçın ve ailesini tebrik etti.

Marka değeri haline gelen ve günden güne büyüyen Artvin, Hopa'nın markası Yalçınlar yapı marketin açılışı Hopa'da gerçekleşti. Birçok değerli katılımcının bulunduğu açılış kutlamasında ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, Hopa Ticaret Odası Başkanı Osman Akyürek ve birçok Siyasi katılımcınında bulunduğu açılış etkinliği gerçekleşti. Birçok esnaf, kamu kurumu ve bankaların göndermiş olduğu çelenklerde kutlamada dikkat çekti. Yapılan açılış konuşmasında marka değeri haline gelen Yalçınların kuruluş hikâyesine de yer verildi, '' Yalçınlar yapı market 2019 yılında Hopa İlçesinde hizmete başladı.2019'dan bugüne şirketin önemli çalışmaları devam etti. bu çalışmalar İlimizin ve bölgemizin ihtiyacına göre şekillendi yeni bir konsept yüzü ile halkımızın huzuruna sunuyoruz '' ifadeleri ile açılış konuşmasına başlandı.

Şirketin kurucularından olan Yaşar Yalçının yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi, '' Öncelikle burada bulunan herkese geldiği için teşekkür ederim. gelemeyip desteklerini çelenkler ile gösterenlere de bizleri destekleyip sevdiği için ayrıca teşekkürlerimi iletirim. açılışımıza katılan değerli misafirlerimiz sizleri burada görmekten büyük onur duyduğumu söyleyebilirim ve tekrardan gelen herkese teşekkür ederim '' Dedi.

Yaşar Yalçının konuşmasından sonra gelen alkışların hemen ardından katılımcılar arasında yer alan ARTSO Başkanı Seçkin Kurt yaptığı konuşmada şu ifadelere dikkat çekti, '' Ben Yalçınlar ailesine böyle zorlu bir dönemde Büyük cesaret gerektiren bir proje ile Artvin adına büyük değere sahip olan bir kuruluşta yer aldığı için tebrik ederim. Böyle zorlu bir dönemde gençlerimizde çalışmaları için fırsat yaratan ve onların elinden tutması gerçekten takdire değer bir harekettir. başta Hopa olmak üzere Artvin'de büyük bir değer niteliği taşıyan bu markalaşma girişimi yapmaları Hem Hopa'yı Hem Artvin'i Hem de Türkiye için büyük bir katkı sağlayacaktır. Bir Aile şirketi halinde yola çıkan ve böyle büyümeye devam eden Yalçınlar yapı marketin açılışında şunu eklemek isterim Artvin'de böyle değerli iş adamları, girişimciler bulunduğu sürece Hem siyasilerimizin hem de biz Ticaret odaları olarak büyük bir ekonomik rahatlıkta olacağını söyleyebiliriz çünkü, Artvin adı altında yer aldığı  için önce Hopa'ya sonra Artvin'e katkısı yerli üretim ve dönüşüm değerinde İllerimizi ve İlçelerimizi Türkiye'de daha iyi tanıtmaları kaçınılmazdır. umarım daha fazla böyle Artvin içerisinde markalaşmaya çalışan ve özellikle genç girişimci arkadaşlarımızın adını duyarız ve yanlarında olmaktan gurur duyarız Yalçınlar yapı marketin bundan sonra daimi başarılarına ve daha iyi bir Artvin için yapacağı olduğu çalışmalarda başarılar dilerim '' Dedi.

Seçkin Kurt'un konuşmasından sonra Yaşar Yalçın ile yapılan söyleşide başarısının sırrına ve yaşadığı bugünlere gelirken yaşadığı zorluklara yer verdi. Yaşar Yalçın, '' Ben İlkokul mezunuyum, 1949 yılında Hopa Yol Dere Köyünde doğdum ve doğduğum köyde okudum başka bir okula gitmedim. o gün ki imkanların zorluğundan dolayı okuyamadım. Fakat 1967 yılında kamyonda iki sene boyunca muavinlik yaptım 1968 yılında ehliyet aldım. doğuda çok çalıştım Malatya, Diyarbakır gibi Şehirlerde çalıştım. Yani nakliyeciliği tamamen doğuda yaptım diyebilirim kimi kömür kimi kereste gibi taşımacılıklarda yer aldım. Ondan sonra İran'a 1974 yılında çalışmaya oraya nakliye yapmaya başladım Türkiye'den 16 sene boyunca sabah gittim akşam geldim akşam gittim sabah geldim böyle devam etti. İran bitince Irak'a başladım Nakliyeye oraya gitmeye başladım iki sene civarında çimento yükü taşıdık kimi tanker yükü olarak taşıdık iki sene oralarda oyalandıktan sonra Gürcistan kapısı açıldı. 1988 yılı gibi açıldı yanlış hatırlamıyorsam o senelerde başladık yine kendi arabam kendim sürüyorum gittik öyle Gürcistan'a öteye falan derken oradan bazı müşteriler elde ettik işte burada da esnaflar vardı. oradan gelen insanlarda geldiğinde tanıdı bir ismimiz bir çevremiz vardı çalıştığımız işten dolayı sonra Samsun'dan ihracat yapalım derken Trabzon'dan ürün aldım gittim sattım böyle çalışmaya devam ettim sonra 2000 yılında Yalçınlar Ltd. Şti kuruldu kendim nakliyeyi yaptım. ondan sonra 27 tane tırı sattım Yalçınlar yapı marketi böyle açtık. Böyle devam ediyoruz 3 oğlum 1 kızım var 9 tane de torunum var böyle bir aile şirketiyiz diyebilirim. Bugün açtığımız Yalçınlar yapı markette çalışan 35 tane çalışanımız mevcut gençlerde olmak üzere beni gerçekten mutlu ediyor böyle insanlara yardım edebilmek ayrı bir mutluluk ve en çok gurur duyduğum nokta bu insanları mutlu etmek böyle zorlu bir dönemde kimsenin yapamadığı zor olan bir işi başardığım için mutluyum 35 kişi çalıştırmak gerçekten görünenden zor ama bu insanların gözünde iyi bir insan olarak bilinmek beni çok mutlu ediyor bu sayı keşke 100 olsa daha fazla olup artsa inşallah ilerleyen zamanlarda daha fazlasını yapıp insanlara daha çok yararlı olacağız. Başarımın sırrı ise şu yalanım veya bir kötü alışkanlığım olmadı her zaman aileme ve gelecek adına neleri daha iyi yapabilirim diye iyi dürüst bir insan olmaya çaba gösterdim. Böyle dürüst olmak ve yalan söylemeden işini yapmak en güzel yaşam biçimidir kimsenin malına mülküne göz dikmedim dikmemde bir kişi gelip benden yardım istediğinde kimseyi ters çevirmedim çevirmemde. Bugün o insanın başına gelen yarın benim başıma gelir diyerek yaşadım ama nedir benden beş istediyse bir kişi iki vermişimdir oda elimde olandır elimden gelen kadar herkese yardım etmeye çalıştım ve böyle devam edeceğim. dürüst ve düzenli çalışma ile Yalçınlar yapı markette çalışanlarıma ve yardıma muhtaç olan herkese elimden geleni yapacağım '' Dedi.