YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 10:22   Güncelleme : 03-07-2021 10:22

DURMUŞ ve EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ

Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Kongresi gerçekleşti. Mevcut Başkan İbrahim Durmuş ve yönetimi güven tazeledi.

DURMUŞ ve EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ

Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği 6. Olağan Kongresi 1 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşti. Şelale Düğün Salonunda gerçekleşen Kongreye yaklaşık 2 bin arıcı katıldı. Toplan 5 yüz atmış beş oyun kullanıldığı seçimde İbrahim Durmuş ve yönetimi dört yüz atmış dört oy alırken Önder Kocaman ve yönetimi doksan üç oy aldı, 9 oy ise geçersiz sayıldı.

6. Olağan Kongrede yönetime seçilen İbrahim Durmuş’un yönetimi ise şu şekilde; Meryem Uzun (Ardanuç), Mehmet Çakır( Hopa ), Ahmet Nakkaş( Arhavi), Selaaddin Usta (Artvin), Özbil Yılmaz(Şavşat), Malik Yavuz( Borçka), Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri ise Cihangir Akalun, İbrahim Yoğurtçu, Zeki Korkmaz oldu.

Birlik Başkanı İbrahim Durmuş 4 yıl sonra arıcıların ve hakem kurulunun huzuruna çıktıklarını belirterek, “Biz arıcılarımızın yüzünü kara çıkartmadık demek ki onlar da bizi yine başkanlığa layık gördü. Önümüzdeki başkanlık sürecinde de arıcılarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Artvin arıcılığını ve Artvin balımı daha iyi ve daha güzel bir şekilde Türkiye’deki tüketicilere ulaştırıp kamuoyuna duyuracağız” dedi.

Artvin balının ender bulunan coğrafyalardan birinde üretildiğini açıklayan Durmuş, “Balımızın hak ettiği değeri bulacağına inanıyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız hızla devam edecek. Artvin’de arıcılarımız birliğine sahip çıktığını gösterdi. Ben tüm Artvin arıcılarına çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ