YEREL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 11:49   Güncelleme : 23-05-2022 11:49

Dünyayı Güzellik Kurtaracak

Dünyayı Güzellik Kurtaracak

SOL Parti PM Üyesi Alper Taş Borçka Kitap Günlerine izleyici olarak katılım gösterdi.

Borçka Belediyesinin düzenlediği Borçka KitapGünleri etkinliğinin Cuma günkü konuğu BorçkalıŞair Yazar ve Ruhan Odabaş oldu. İzleyicilerin arasında SOL Parti PM üyesi Alper Taş da bulundu.

Borçka’da 15 Mayıs’ta başlayan Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması ve 16 Mayıs’ta başlayan Borçka Kitap Günleri hakkında izlenimlerini aktaran Alper Taş, "Güzelliği biz ancak sanatla, kültürle, kitapla kuracağız” dedi.

Taş değerlendirmelerinde “Borçka zaten güzel bir yer ama bu kitap günleri ve tiyatro festivali ile Borçka çok daha güzel olmuş.İnsanlarımızda, yurttaşlarımızla konuştuğumuz zaman herkes bu güzelliği içinde hissediyor, ruhunda hissediyor ve bize yansıtıyor. Sevgili Başkana ve bütün BorçkaBelediyesi çalışanlarına, emekçilerine,Yay-Koop’a, kitap günlerinde emeği geçen, festival değeri alan herkesin emeğine sağlık, çok teşekkür ediyoruz.

Bir tarafta kitap bir tarafta tiyatro sırtımız yere gelmez.Şair demiş ya “Dünyaya güzellik kurtaracak” diye güzelliği biz ancak sanatla, kültürle, kitaplarla kuracağız.Hep beraber kuracağız.Bu bir aydınlanma çabası, aydınlanma ile bu aydınlanma eylemini gerçekleştiren Başkanımız başta olmak üzere sizlere bütün Borçka halkına bu güzellik için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş