YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 15:17   Güncelleme : 09-03-2021 15:25

Doyasıya eğlendiler!

Ardanuç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü gönüllü gençler topluluğu Atabarı Kayak Merkezine çıkarak doyasıya eğlendi.

Doyasıya eğlendiler!

Artvin şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta 2 bin rakımlı Mersivan bölgesinde bulunan Atabarı Kayak Merkezi hafta içi her gün kayak severleri misafir etmeye devam ediyor.

Ardanuç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Gençlik Merkezi üye gençlerimiz ile Atabarı Kayak Merkezine gezi düzenleyip yankı tepesinde doğanın tadını çıkararak keyifli bir gün geçirdik” ifadelerine yer verildi.

Kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta, 2 bin rakımlı Mersivan Dağı eteklerinde yer alan özellikle kış aylarında tatilcilerin ve kayak tutkunlarının akınına uğrayan Atabarı Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı.  Türkiye’nin en önemli kayak merkezileri arasında yer alma yolunda ilerleyen Atabarı Kayak Merkezi’nde kış sezonu için gereken hazırlıklar yapılarak kayak severleri ağırlıyor.

-Tercih edilen kayak merkezleri arasında yer alıyor

Saklı cennet" olarak adlandırılan Artvin, tarihi kilise ve köprüleri, tepeleri, her daim karlı dağları, krater gölleri, zengin fauna ve florası, yemyeşil yaylaları ve ormanların arasında yer alan gölleriyle alternatif turizmde tercih edilen iller arasında yer alıyor.

Yaz ve alternatif turizmin yanı sıra kış turizminde de adından söz ettirebilmek için 2009'da yaptırılan, il merkezine 18 kilometre mesafedeki Atabarı Kayak Merkezi, ladin, köknar ve çam ağaçları arasında kaliteli kar yapısıyla konuklarını ağırlıyor.

Vatandaşlar; “Bu sene sezon geçte açılsa biz kayak tutkunlarının en gözde pistleri arasında yer alan Atabarı kayak merkezinde gönlümüzce kayak yapıyoruz. Pandemi nedeniyle gerekli kurallar çerçevesinde kayak yapıyoruz. Gayet eğlenceli bir spor faaliyeti olduğu için tüm kayak severleri buraya bekliyoruz” şeklinde konuştular.