YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 10:40   Güncelleme : 15-07-2021 10:40

Doruk’tan şehit ailesine ziyaret

Vali Yılmaz Doruk, şehit ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Doruk’tan şehit ailesine ziyaret

Vali Doruk, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na düzenlenen hava saldırısında şehit düşen Eğitim Şube Müdürü Dursun Acar’ın ailesini ziyaret etti.

Yusufeli ilçemize bağlı Küplüce Köyü’nde gerçekleşen ziyarette ilk olarak köy camiinde Şehitlerin ruhuna ithafen düzenlenen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası programına katılan Doruk, daha sonra 15 Temmuz Şehit Dursun Acar’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Ardından Şehidin köydeki baba evine geçen Doruk, burada Şehidin babası Nebi ve annesi Fatma Acar’la bir süre sohbet ederek acılarını paylaştı.

Vali Yılmaz Doruk ve beraberindeki heyet, burada Şehit Dursun Acar adına ailesi tarafından yaptırılan ve içerisinde 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesine ait fotoğraflarla, Şehidimizin bazı şahsi eşyalarının sergilendiği müzeyi gezdi.

Düzenlenen programa, Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Vali yardımcıları Aydın Göçer, Ömer Özbay, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdür Vekili Selahattin Güven, İl Müftüsü Hasan Güneş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Merve Yavuzdemir ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri de katıldı.

AVBM