YEREL
Giriş Tarihi : 22-08-2022 13:19

Dolu Dolu Bir Kemalpaşa Halk Festivali

Dolu Dolu Bir Kemalpaşa Halk Festivali

26, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde yapılacağı duyurulan 17. Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali'nin programı belli oldu.

Artvin Hopa ve Kemalpaşa’da halkın kendi emeği, dayanışması ile örgütlenen Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 17 yaşında. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yerel etkinliklerin yapılacağı, köy ve sokak tiyatrolarının, çocuk ve kadın korolarının, yerel ve çeşitli sanatçıların sahne alacağı, futbol ve voleybol turnuvalarının düzenleneceği festival 26, 27 ve 28 Ağustos tarihinde yapılacak.

Her yıl çeşitli sanatçıların, akademisyenlerin, yazarların, tiyatro gruplarının yer aldığı festival bu yılda yerel etkinliklerin ön planda olacağı, tiyatrolar, korolar, yerel ve ulusal sanatçıların sahne alacağı festival “Sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için, çay da bizim, söz de bizim” teması ile gerçekleşecek.

Festival kapsamında düzenlenen Plaj Voleybolu turnuvası 18 Ağustos’ta başladı.

‘Trabzon Halk Tiyatrosu köylerimize geliyor’

Trabzon Halk Tiyatrosu Festival kapsamında Güverte Üçlemesi adlı oyun ile köylere misafir oluyor. İlk gösterim 23 Ağustos Salı günü saat 19.30’da Halbaşı Köyü Çay Alımyeri’nde sahnelenecek.

Festivalin ilk gününde saat 16.30’da Kemalpaşa Meydan Parkı’nda Halkevleri Kadın Sekreteri-Berna Demirdaş; Ovacık Doğal Üretim Kooperatifi-Canan Bayoğlu; Araştırmacı, Yazar-Fatma Genç’in konuşmacı olacağı “Kriz Varsa İsyan Var! Kadın Emeği ve Mücadelesi” isimli panel düzenlenecek.

Bir varmış bir yokmuş, patriarka yok olmuş!

17. Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında Masal atölyesinde gerçekleştirilecek. Atölye 26 Ağustos Cuma 21.00’de Halısaha Altı SahilYağmur olması durumunda Kemalpaşa Belediyesi 3.kat Mor Mekan’da yapılacak.

Çocukların sesi sarsın dünyayı

Her yıl olduğu gibi bu yılda Kemalpaşa Halkevi Çocuk Korosu 17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali sahnesinde olacak.

Şair, Yazar Ahmet Telli 17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında Festivalin 2’nci günü 27 Ağustos’ta halk ile söyleşide bir araya gelecek. Program Kemalpaşa Meydan parkında olacak. Programın devamında Salih Yılmaz saat 22:00’da 17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali sahne alacak. “Karanlığa karşı hep birlikte horona duralım” diyerek Grup PADWANA da 17. Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali sahnesinde olacak.“Deniz koydum adını, Kederi bende kaldı, Uzak köyler kurdum birbirine, Denizine aldandım” diyen Metin-Kemal Kahraman müzisyen kardeşler saat 23.00’de 17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali sahnesine çıkacak.

“Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek” denilen festivalin 2’nci günü gecesi saat 21.00’de Tanju Topal sahne alacak.

17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivalinin son günü dolu dolu geçecek. Doktor, Yazar, Oyuncu ve Yönetmen Ercan Kesal da 17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında söyleşi gerçekleştirecek. Söyleşi Kemalpaşa Meydan Parkında yapılacak.

Ayrıca saat 16.30’da yine Kemalpaşa Kent Meydanında Sendika.org Yazarı Ali Ergin Demirhan, Araştırmacı, Yazar Fatma Genç ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın konuşmacı olacağı Türkiye’de Tarım, Gıda Krizi ve Örgütlenme Olanakları konulu panel düzenlenecek.

17.Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali muhteşem konserle son bulacak. 26-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin son gününde Kemalpaşa halkı Grup Bajar ile Kemalpaşa festival alanında Barışın ve Kardeşliğin türkülerini hep birlikte söyleyecek. Ayrıca Yusuf Aydın ve Halkevi Müzik Topluluğu dasaat 21.00’deKemalpaşa Halk Festivali sahnesinde yer alacak.

Dilan Şahinbaş

AdminAdmin