YEREL
Giriş Tarihi : 28-08-2021 11:26   Güncelleme : 28-08-2021 11:26

DOKTOR FERİDE MARIM ARTVİN’DE

Doktor Feride Marım, doğduğu kent olan Denizli’den sonra ikinci Memleketim dediği Artvin’e 2 yıl sonra gelerek, dostlarıyla hasret giderdi.

DOKTOR FERİDE MARIM ARTVİN’DE

Artvin’de 2 yıl Göğüs Hastalıkları uzmanı olarak 2017-2019 yılları arasında görev yapan Dr. Feride Marım, akademisyenliği tercih ederek Kütahya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi olarak atandı.

Artvin’de aynı zamanda sigara bıraktırma polikliniğinde de görev yapan Doktor Feride Marım, birçok insanı çağın illeti sigaradan kurtardı.

Doktor Feride Marım, ikinci memleketim dediği Artvin’i çok özlediğini ifade ederek,

“İki yıl sonra memleketim olan Artvin’e geldim. Gerçekten memleketimi çok özlemiştim. Artvin’i Artvin yapanda insanları diye düşünüyorum. Artvin’in insanları benim için çok farklı, burada birçok vefakâr insan tanıdım. Bana kendi evlatları gibi sahip çıktılar. Bu benim için çok değerli bir şeydi. Burada pek çok ailem oldu. Bu durum beni fazlasıyla mutlu ediyor. Artvin doğasıyla, insanlarıyla çok güzel bir şehir. Artvin’e iki, üç günlüğüne gelmiştim. Çok gezemedim daha çok sevdiklerimi ziyarete gelmişim gibi oldu. Pandemi bu ziyaretleri de bir nevi etkiledi. Bir dahaki ziyaretim daha uzun olacak inşallah. Görüşemediğim herkesten çok özür dilerim. Yetişmek çok zor oluyor. Hepsine sevgilerimi ve selamlarımı iletiyorum. En kısa zamanda tekrar görüşebilme ümidiyle. Ayrıca Kütahya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisiyim. Yolu düşeni de mutlaka oraya beklerim. Önlenebilecek birçok hastalığın temel sebebi sigaradır. Burada elimizden geldiğince sigaranın bırakılması konusunda destek vermeye çalıştık. Sigaraya bırakmak isteyen herkesin bir hekime ulaşarak veya yardım alarak bunu yapmasını çok isterim. Eminim hayatları çok daha güzelleşecektir” diye konuştu.