YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 09:55   Güncelleme : 09-06-2021 09:55

DOKAP’tan Ardanuç’a ziyaret

DOKAP bölgesinde Tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimin yaygınlaştırılması projesinin Teknik sorumlusu Prof. Dr. Yüksel Kan eşliğinde oluşan heyet, Ardanuç’a geldi.

DOKAP’tan Ardanuç’a ziyaret

Ardanuç ta bir dizi çalışmalarda bulunan heyet, çalışma öncesinde Ardanuç Kaymakamı Ömer Özbay’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete DOKAP Başkan yardımcıları Mustafa Kemal Bilgin, Şeref Demir AK Parti Ardanuç ilçe Başkanı Turgay Temel de eşlik etti.

Ziyaret sonrası Doğu Karadeniz kalkınma Ajansı mali destek programı kapsamında Ardanuç Kaymakamlığı tarafından 2018 yılında başlatılan "Cehennem dersinde cennet yaşıyor" projesinin saha ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi verilirken DOKAP heyetinin projenin tamamlanabilmesi için 2021 yılı yatırım programında onaylanan 2.etap proje için gerekli çalışmalarının yapılması konusunda start verildi.

Yine aynı gün Artvin ilinde "Küçük ölçekli” Tarımsal sulama" projeleri kapsamında 2021 yılı Artvin yatırım programları kapsamında “Ardanuç incirli ve cevizli köyleri küçük ölçekli “Tarımsal sulama” projesinin olduğu alan ziyaret edildi ve çalışmalara start verileceği bildirildi.

DOKAP heyeti, Ardanuç ta da birçok sivil toplum örgütünü ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı