YEREL
Giriş Tarihi : 30-11-2021 17:46   Güncelleme : 30-11-2021 17:46

Doğaya Güç Kat Projesinde Ağ Oluşturuldu

Doğaya Güç Kat Projesinde Ağ Oluşturuldu

Yeşil Artvin Derneği Temsilcileri, Türkiye’nin farklı kentlerinde çevre ve doğa koruma alanında çalışan 80 sivil toplum kuruluşu olarak Doğaya Güç Kat Projesi kapsamında İzmir’de gerçekleştirilen “Doğaya Güç Kat” çalıştayına katılım sağladı.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Doğa Araştırmaları Derneği’nin ana yürütücüsü olduğu proje kapsamında 27-28 Kasım 2021 tarihinde düzenlenençalıştaya Yeşil Artvin Derneği adına Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yüksel ve Dernek Üyesi Dilan Şahinbaş katılım gösterdi.

Doğa Araştırmaları Derneği’nin ana yürütücüsü olduğu proje kapsamında gerçekleştirilen çalıştay Çevreci Aktivist Güler Bozok’un sunumu ile başladı. Türkiye’nin neredeyse tüm illerinden çevre ce doğa mücadelesi veren STK’ler tarafından katılım gösterilen çalıştayda Kara Avcılığı Kanunu, Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği, Havza Yönetimi ve Görevleri ile çevre hakkında birçok konuda seminer verildi.

Yapılan çalıştayda Doğaya Güç Kat projesi kapsamında oluşturulacak ağ için bölgesel yapılan çalışmalarda ağın amacı, ilkeleri ve değerleri, işlevleri ve riskleri belirlenerek temsilci olacak bir yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Dilan ŞAHİNBAŞ