YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:02   Güncelleme : 18-05-2021 11:02

Doğalgaz ve Altyapı Çalışması Devam Ediyor

İnönü Caddesi’ni Cumhuriyet Caddesi’ne bağlayan yolda ve Cumhuriyet Caddesi’nin devamında yapılan doğalgaz ve alt yapı çalışmalarının sona erdi.

Doğalgaz ve Altyapı Çalışması Devam Ediyor

Artvin Belediyesi Fen İşleri Birimi’nde İnşaat Teknikeri olan Ali Murat Tiryaki caddede yapılan çalışma hakkında bilgi verdi. Tiryaki alt yapı çalışmasının tamamen bittiğini, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının hepsinin çekildiğini sadece üst kaplama işlemlerinin kaldığını belirtti.

Kaldırımlara koyulan dubalar yerine dubalı bordürlerin kullanıldığını belirten Tiryaki, “Onların ipini çektik ve hizaya aldık. Akabinde hem kaldırım hem orta kilit parke taşı yapılarak kaplaması ile Bahriye Üçok Caddesini bitiriyoruz. Sonra da belediyemizin girişinden ve camii meydanından devam ederek Cumhuriyet Caddesini sonlandıracağız” dedi.

Tam kapanma uygulamasının işlerini çok yaradığını açıklayan Tiryaki, “Tam kapanma süresi keşke 1 hafta daha uzatılsa çok iyi olacaktı ama en azından altyapı çalışması bitti. Altyapı bizi çok zorladı şimdi sadece taş kaplama işimiz kaldı. Şöyle söyleyeyim, çok tahmin edemiyorum ama çalışmalar yirmi veya yirmi beş gün civarında sürer diye Çarşı Mahallesi’nde devam ettirilen çalışmaların bu sene sona ereceğini beyan etti.

DİLAN ŞAHİNBAŞ