YEREL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 11:04   Güncelleme : 08-09-2021 11:06

DOĞADAN SEPETİM WORLDFOOD’TA

Artvin'den doğan Türkiye'nin markası Doğadan Sepetim WORLDFOOD'ta.

DOĞADAN SEPETİM WORLDFOOD’TA

Gıda ve içecek üreticilerinin 28 yıldır buluşma noktası olan, uluslararası gıda fuarı WorldFood'a Doğadan Sepetim ailesi katılıyor.

Doğadan Sepetim’in kurucusu Ömür Başar, perakende zincirleri ve gıda toptancısı işletmelerinden gelen çok sayıda temsilciyle doğrudan iletişim kurarak satışları artırmak, Artvin'den doğan Türkiye’nin e-ticaret markasını tanıtmak ve yeni firmalarla yeni markalar kazanmak için, gastronomi ihracatında başroldeki şeflerinde katılımıyla 9-12 Eylül'de TÜYAP Fuar& Kongre Merkezi İstanbul'da olacaklarını belirtti.

Gelişmekte ve büyümekte olan e-ticaret’in Türkiye ayağında alış verişin hızla ilerlemekte olduğunu söyleyen Başar, “Doğadan Sepetim markasıyla, Türkiye’nin değerli topraklarında emek verilerek doğal yollarla yetişen organik ürünlerin, bireysel veya kurumsal üreticilerini, tüketicilerle buluşturuyor. Üreticiler, oluşturacakları ücretsiz sanal mağaza ile sadece faaliyette olduğu bölgeye değil tüm Türkiye’ye satış yapma imkanı buluyor. Bu sayede, firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşacak. Stoğunda ne kadar ürününün olduğunu ve bu ürünlerden kaç tane satıldığını bilecek. En önemli hususlardan biriside internet gibi global bir ortamda kolay kolay dalgalanma olmayacağı için yaşanabilecek enflasyon nedeniyle zarar görmeyecek” dedi.

Burada ki asıl amacın; Türkiye’de kooperatifleşen ürünler dahil olmak üzere, bireysel ürün yetiştiren, kendi markasını kurmuş ama ürününü yaygınlaştıramamış kişileri, bölgesel lezzetleri ön plana çıkararak, ülkenin gıda zenginliğini bir çatı altına toplamak, satış imkanı sunmak, yaygınlaştırmak ve tanıtmak olduğuna dikkat çeken Başar, “Ürün yükleyerek mağaza oluşturacak her kişi ve kurumlar içinde ayrıca tanıtım amaçlı reklam çalışması gerçekleştirilecek, özellikle pandemi zamanı küçük büyük ayırt etmeden esnafımıza ve kişilere destek sağlanacaktır” diyerek tüketicilerin, Doğadan Sepetim ile evden çıkmadan hızlı bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebileceğini, özellikle pandemi zamanı temassız ürün seçeneğinin olacağı güvenli alış veriş yapma imkanı doğacağını vurguladı.

Tüketiciye, Ürün fiyatı araştırmasında oluşacak ulaşım masrafının olmayacağı, tüketicinin daha fazla ürün çeşidi görerek seçme imkanı bulabileceği sanal mağazalar olacağını açıklayan Başar, “İhtiyaçlarına uygun ürünü bulmak daha kolay hale gelerek ürün hakkında, ürünü kullananlar tarafından yapılan yorumları görerek daha net bilgilere sahip olacaklar. Tercih edilen ürünler direk üreticiden olduğu için daha sağlıklı ve kaliteli ürünler tüketilecek, bu sayede Türkiye’de üretim yapan direk üreticilerin kalınması sağlanacaktır. Aynı zamanda kampanyalı ürünlerden haberdar olacak, indirimli avantajlardan yararlanarak Türkiye’nin her yerine, diledikleri zaman alışveriş gerçekleştirebilecekler” dedi.

Ömür Başar açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Her insanın sağlıklı beslenmesi, tükettiği ürünlerin kimler tarafından nasıl üretildiğini bilmesi hakkıdır. Daha bilinçli ve sağlıklı tüketim gelecek nesillere kadar yansıyan etkiler bırakacaktır. Sadece oluşacak ekonomik kalkınmanın yanı sıra, ülkemizin gıda zenginliğini her yere ulaştırma imkanının oluşması demek gıda turizminin de önüne açmaktadır. Artvin'den doğan Türkiye'nin markası Doğadan Sepetim 9-12 Eylül'de gerçekleşecek olan WORLDFOOD'ta bünyesinde yeni ürünlerin satışı için yeni üreticiler ile buluşacak.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ