YEREL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 13:45

Doğada Bir Gün

Doğada Bir Gün

Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü öğrencilerinin almış olduğu İzcilik ve Kampçılık dersi bünyesinde Doğada Bir Gün etkinliği düzenlendi.

İl merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 200 rakımlı Atabarı Kayak Merkezinde kamp kuran öğrenciler geceyi çadırlarda geçirdiler.

Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi İzcilik ve Kampçılık dersi Öğretmeni Fikri Özkan önderliğinde yapılan etkinliğe katılan öğrenciler final sınavına tabi tutuldu.

Öğrencilerin çadır kurulumundan kamp alanı hazırlığında doğa yürüyüşlerinden kuş gözlemlerine ve kamp alanında ki düzenlenen etkinlere katılımları sınav notu değerlendirmesinde önemli rol oynadı.

Program kapsamında katılımcılar Genya dağı zirvesine trekking yaparak doğanın tadının çıkarmanın yanı sıra bölgede bulunan bitkileri, çiçekleri ve böcekleri yakından görme imkanı buldu.

BESYO’nun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Artvin Çoruh Üniversitesi TEMA ve Matematik Öğrenci topluluklarının yanı sıra Akademik personelde katılım sağladı.

Öğrenciler gece yakılan kamp ateşi etrafında gitar eşliğinde şarkılar söyleyerek etkinliğin tadını çıkardı.

AÇü

Haberin Galerisi : Doğada Bir Gün
Artvin'de HaberArtvin'de Haber