YEREL
Giriş Tarihi : 06-08-2021 10:06   Güncelleme : 06-08-2021 10:06

DİSKİ ARHAVİ’DE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

Arhavi’de 22 Temmuz’da meydana gelen sel felaketinin ardından, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçede kanal temizlik çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ ARHAVİ’DE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

DİSKİ, ilçede sağanak yağışlar nedeniyle meydana gelen sel felaketinin ardından bölgeye gönderdiği 8 personel, 1 araç ve 1 kombine vidanjörüyle, kanal temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Arhavi'de ekiplerin Arhavi ilçesinde kanal temizlik çalışmalarını inceledi. Görevlendirilen personelin sahada özverili bir şekilde çalışmalara destek verdiğini belirten Tutşi, "Sel afetinin açmış olduğu yaraları sarmak üzere Arhavi'ye gelen personel arkadaşlarımızı üstün performanslarından dolayı tebrik ediyorum ve tüm arkadaşlarıma çalışmalarında kolaylıklar dilerim. Selden etkilenenlere geçmiş olsun. Rabbim ülkemizi felaketlerden korusun" dedi.

Arhavi’de 27 Temmuz'dan itibaren bulunan ekipler, selin zarar verdiği altyapı arızalarını gidermek için çalışmalarını sürdürecek.