YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 10:30   Güncelleme : 28-12-2021 10:30

DİSK/Genel-İş İşçi Sınıfı Sendikasıdır

DİSK/Genel-İş İşçi Sınıfı Sendikasıdır

DİSK/Genel-İş Artvin Şubesi “Neden Üye Olmalısın?” başlıklı basın bildirisi yayınlayarak işçiler için DİSK/Genel-İş’e üye olma çağrısı yaptı.

DİSK/Genel-İş Artvin Şubesi, “Disk/Genel-İş Bir İşçi Sınıfı Sendikasıdır” sloganıyla basın bildirisi yayınları ve işçilere sendika üyesi olması konusunda çağrıda bulundu.

Çağrı bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

“Çünkü DİSK/Genel-İş hak ve hukukunukorur; seni sorunlarınla-dertlerinlebaş başa bırakmaz; derdine ortak,yoluna yoldaş ve sana kardeş olur.

Çünkü DİSK/Genel-iş işçinin sendikaseçme özgürlüğünü savunur ve buözgürlüğü ihlal edenlerle mücadele eder.

Çünkü DİSK/Genel-İş senin insancaçalışıp insanca yaşayacağın birişyeri için mücadele eder.

Çünkü DİSK/Genel-İş Türkiye İşçiSınıfının, memleketimizin aydınlık vedemokratik bir ülke olması ve emekçininTürkiye'si olması için mücadele eder.

Biliyoruz ki; en başta kişiliğine saygı gösterilmesini ve belediye yönetimi tarafından muhatap alınmayı istiyorsun.

Biliyoruz ki; işçi sağlığı ve güvenliği sorunların var. Biliyoruz ki; çalışma koşulların ilkel ve berbat.

Biliyoruz ki; ülkenin nüfus olarak en büyük ve en yüksek bütçeli ilçe belediyesinde çalışıyor olmana rağmen en kötü toplu sözleşmeyle en düşük ücrete ve en kötü çalışma koşullarına mahkum edilmişsin...

İlk işin DİSK/Genel-İş'e üyeolmak ve toplu sözleşmemasasına DİSK/Genel-işçatısı altında oturmak;

İkincisi, toplu sözleşmemasasına senin tarafındanseçilen işyeri sendikatemsilcilerin ile oturmakyani temsilcilerini senseçeceksin ve böyleceBelediye Yönetimitarafından muhatapalınacaksın;

Üçüncüsü, toplu sözleşmemasasında senintaleplerin, senin dertlerinve senin sorunlarınaçözüm aranacak;

Ve son olarak kimsedençekinmeyeceksin,korkmayacaksın, dikduracak ve kimseninönünde eğilmeyeceksin.Çünkü sen artık İşçiSınıfının bir bireyisin veDİSK/Genel-iş üyesisin.

Sendikaya şayet e-devlet şifren yoksa herhangi bir PTT şubesinden alacağın şifre ile e-devlet'e giriş yaparak üye olabilirsin. Cep telefonlarındaki e-devlet uygulamalarını kullanmadan türkiye.gov.tr adresinde "sendika üyelik" kelimesini aratıp "işçi Sendikaları Üyelik İşlemleri" başlığını seçerek Genel-İş'e üye olacaksın.”

Dilan Şahinbaş