YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 10:38   Güncelleme : 03-08-2021 10:38

Dijital Dönüşüm ve Verimlilik Özel Sayısı Makale Çağrısı

KOSGEB Artvin Şube Müdürlüğü, “Verimlilik Dergisi” için makale çağrısında bulundu.

Dijital Dönüşüm ve Verimlilik Özel Sayısı Makale Çağrısı

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Verimlilik alanında ilk bilimsel dergi olarak yayın hayatına 1967 yılında başlayan “Verimlilik Dergisi” Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün yayını olarak yılda dört sayı (Ocak – Nisan – Temmuz – Ekim) şeklinde yayımlandığı belirtilen çağrıda yayın için; başlangıç tarihinin 27 Temmuz 2021 Salı, bitiş tarihinin ise 31 Ağustos 2021 Salı olduğu açıklandı.

Çağrının devamında şu ifadeler yer aldı;

“Ücretsiz ve açık erişime sahip olan dergide; verimlilikle ilgili tüm disiplinlerden gelen araştırmaya dayalı, ulusal ve uluslararası literatüre katkı sağlayan, Türkçe ve İngilizce özgün ve güncel çalışmalara yer veriliyor.

Verimlilik Dergisi, 2008 yılından bu yana TR Dizin Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı’nda taranabiliyor. Derginin tüm süreçleri, https://dergipark.org.tr/tr/pub/verimlilik internet sayfasından yürütülüyor.

2021 yılında derginin normal sayılarına ek olarak “Dijital Dönüşüm ve Verimlilik” temalı bir özel sayı yayımlanacaktır. Bu özel sayıya katkı sağlamak isteyen araştırmacıların çalışmalarını, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.”