SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2022 13:11

Dev Çınarın Kuruluşunun 99’uncu Yılı

Dev Çınarın Kuruluşunun 99’uncu Yılı

Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat İlçe Başkanı İmran Kaya, CHP’nin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Gölgesinde kocaman bir aile olduğumuz partimiz, gücünü ve emelini büyük milletimizin istek, ihtiyaç ve köklerinden alarak ülkeyi milletin azim ve kararı kurtaracaktır anlayışıyla Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti ile filizlenmiş, ulusal çıkarlarımızın ve tam bağımsızlığımızın teminatı olmuştur. Büyük Atatürk'ün önderliğinde misak-i milli sınırlarımızı çizen, çağdaşlaşma hedeflerimizi Cumhuriyetimizle perçinleyen partimiz hedef edindiği Ülkemizi muhasır medeniyetlerin üzerine çıkarma misyonuyla aklın ve bilimin ışığında sürekli kendini yenileyerek Ülkemizin çağdaş dünya da saygın bir yer almasını sağlamıştır.

Geçmişten günümüze görev edindiğimiz milletimize rehberlik etme anlayışımızı Atatürk ilke ve devrimleri ışığında hak, hukuk, adalet çerçevesinde ve cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırarak yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle kuruluşun ve kurtuluşun partisi dev çınarın kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünde dinlenmemek üzere çıktığımız bu yolda kendisini rehber edindiğimiz kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve rahmetle anıyor, tüm partililerimize sağlıklı bir ömür diliyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

99. yaşımız kutlu olsun.”

Zülfiye AKSU

AdminAdmin