YEREL
Giriş Tarihi : 08-12-2021 16:44   Güncelleme : 08-12-2021 16:44

Derhal Yasalaşması Gerekiyor

Derhal Yasalaşması Gerekiyor

Türk Eğitim Sen ülke geneli eş zamanlı yaptığı açıklama İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapıldı. Türk Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı Hüseyin Aydın’ın gerçekleştirdiği basın açıklamasında “2022 bütçe görüşmelerinin tamamlanmasıyla birlikte meslek kanunu TBMM gündemine getirilmeli ve derhal yasalaşmalıdır” denildi.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Türkiye geneli eş zamanlı olarak meslek kanunun bir an önce TBMM’ye sevk edilerek yasalaşması veeğitim çalışanlarının ekonomik taleplerini içeren basın açıklaması gerçekleştirdi

Başkan Aydın yapmış oldukları basın açıklamasında, "Öğretmenlik meslek kanununu desteklediğimizi ifade etmiştik. Tabi bu desteğimiz, devlet memuru olmamız hasebiyle sahip olduğumuz mevcut hak ve kazanımlarımızın baki kalması kaydıyla olacaktır. Öte yandan hazırlıkları tamamlandığı söylenen meslek kanununun eğitimin paydaşlarıyla henüz paylaşılmamış olmasını da anlayabilmiş değiliz. Kapalı kapılar arkasında süreç yürütülmesini kabul etmiyoruz. Meslek kanununun bir an önce paydaşlar ve kamuoyu ile paylaşılması noktasında bakanlıktan bir an önce adım atmasını bekliyoruz.Üç yılı aşkındır öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili somut bir adım atılmamış olması kabul edilemez bir durumdur. Bu konuda daha fazla gecikme yaşatılmamalı ve 2022 bütçe görüşmelerinin tamamlanmasıyla birlikte meslek kanunu TBMM gündemine getirilmeli ve derhal yasalaşmalıdır. Bu konuda TBMM'deki tüm partilerin katkısını beklediğimizi ifade ediyoruz" diye konuştu.

Dilan Şahinbaş