Yerel
Giriş Tarihi : 28-02-2023 17:06

Depremzede misafirler Kaledibi İskele’de ağırlandı

Depremzede misafirler Kaledibi İskele’de ağırlandı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzede vatandaşlarımızın barınma ve sosyal yaşamlarına devam etmek işin ülkenin bir çok ilinde olduğu gibi Artvin’de hayatlarını devam ediyorlar.

Bu kapsamda Artvin’de bulunan depremzedeler için önemli bir organizasyon düzenlendi. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlü ve Boğacılar Spor Kulübü Organizasyonunda Kaledibi İskele’de depremzedelerle bir araya geldiler.

Meşhur Artvin dönerinin ikram edildiği, organizasyonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Boğacılar Spor Kulübü başkanı Fatih İspirli, ilçe Boğacılar dernek başkanları, muhtarlar ve çok sayıda depremzede katıldı.

Oyunların oynandığı programda, davetlilere meşhur Artvin döneri ikram edildi.

Gerçekleştirilen programda açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran “Öncelikle ülkeme geçmiş olsun depremde Rahmetli olan vatandaşlarımıza Allah'tan mekanlarının Cennet olmasını diliyorum, geride kalan hastalarımıza da şifalar diliyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum. İnşallah ülkemiz, milletimiz, vatandaşımız el ele bu zor günleri birlikte atlatacağız” dedi.

Kentte misafiredilen depremzede vatandaşlarla sosyal aktivite gerçekleştirmek adına bir etkinlik düzenlediklerini belirten Demirkıran, “Valimizin önderliğinde, Artvin Boğacılar Spor Kulübü Derneği'nin de sponsorluğunda bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimizde çocuklarımıza oyunlar oynatarak, sportif faaliyetler, sosyal faaliyetler yaparak bir nebze olsun onları rahatlatmak, acılarını dindirmek bu vesile ile de açık havada Artvin’imizi özgü damak tadı olan cağ döner etkinliği yaptık. Buradaki depremzede vatandaşlarımıza da cağ döneri ikram edeceğiz. Bugün sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri yaparak ilimizdeki depremzede misafirlerimizin biraz olsun acılarını dindirmek arzusundayız. Bu vesile ile gençlik spor olarak bütün çalışma arkadaşlarım ile birlikte bu organizasyonda yer aldık Artvin Boğacılar Kulübüne de bu anlamda desteklerinden dolayı, Artvin valimize de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin düzenlenmesinde başrol alan ve yeni seçilen  Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Fatih İspirli “ Artvin’e gelen vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yaşadıklarını unutturalım onlara Artvin’i ve insanlarını gösterelim diye böyle bir organizasyon düzenledik. Derneğimiz sadece boğa sporlarıyla değil bu tür sosyal etkinliklerle de anılması için bizler buradayız. Bir kişinin yüzünü güldürdüysek ne mutlu bize. Etkinliğimizde özellikle çocuklarımıza sportif faaliyetler yaptıracağız onlara bu acıları unutturmamız gerek. Sağolsun yönetimdeki arkadaşlar destek oldu güzel bir etkinlik oldu.” dedi

Etkinliğe çevre illerden gelen katılımcılar da açıklamalarda bulundu:

Tayfun Bekar: Çamlıhemşin geleneksel boğa güreşleri ve yaylacılık kültürünü yaşatma derneği olarak geldik buraya. Başkanımızın çağrısına kulak verdik zaten biz ilk günden itibaren deprem bölgesinde de sahadaydık. Başkanımız çağırdı böyle bir etkinlik yapacağız diye bizlerde seve seve katıldık.

Furkan Alınoğlu: Biz de Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinden geldik. Başkanımız böyle bir organizasyon yapmış bizlere de buna katılmak düşer. Komşu ilimize bu organizasyona katılmak için geldik, inşallah bu organizasyon sonucunda... bizde mutlu oluruz.

Savaş Palazoğlu: Ben Borçka dernek başkanı Savaş Palazoğlu. Fatih başkanımızın daveti nezdinde buraya iştigal ettik kendisine teşekkür ediyoruz ve katkı sağlamak için buradayız. Depremzedelerimizin hepsini çok geçmiş olsun diliyoruz, hepimizin başı sağ olsun kalanların hep birlikte canı gönülden yanındayız.

Sarıgöl Boğacılar Dernek Başkanı Mevlüt Akıcı: Fatih Başkanıma bizleri buraya davet ettiği için teşekkür ediyoruz. Biz de depremzedelere moral olmak için geldik buraya, katkıda bulunuyoruz. Ramazan Bayramın ikinci ve üçüncü gününde festivalimiz var 22 ve 23'ünde bütün halkımızı oraya davet ediyoruz.

Haluk Koçer: Boğacılar Spor kulübü kurucu başkanlarındanım. Fatih başkanımız devraldı bayrağı ülkemizde yaşanan güzel olmayan, neticesi çok kötü olan bir felaket ile baş başa kaldık. Depremzedelerimiz Artvin'e geldi, Artvin'imizin kültürü olan dönerimizi tattırmış Fatih başkan, biz de Bağcılar Spor kulübü olarak her türlü yanlarındayız, destekçileriyiz.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber