Yerel
Giriş Tarihi : 24-03-2023 12:03

Depremden etkilenen çocuklara tiyatro gösterisi düzenlendi

Depremden etkilenen çocuklara tiyatro gösterisi düzenlendi

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremden etkilenen ve Artvin’de misafir edilen çocuklar Karadeniz Bakır İlkokulu öğrencilerinin ‘Orman Haftası’ nedeniyle hazırladığı 'Orman Koruyucuları' adlı oyununu izledi.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok amaçlı salonunda düzenlenen gösteriye; Artvin Orman Bölge Müdürü Doç. Dr. Mimar Sinan Özkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Karadeniz Bakır İlkokul Müdürü Cevdet Ünal, deprem mağduru aileler ile çocukları ve tiyatro oyuncusu öğrencilerimizin velileri katıldı.

21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle düzenlenen bir dizi etkinliklerden birisi de öğretmenleri Gülay Torun ve Sibel Sancal eşliğinde hazırlanan Karadeniz Bakır İlkokulu üç/a sınıf öğrencilerinin, ağaç ve ormanların öneminin anlatıldığı tiyatro gösterisini deprem mağduru kardeşleri için sahnelediler.

Program sonunda konuşan Bölge Müdürü Doç. Dr. Mimar Sinan Özkaya “Depremden etkilenen misafirlerimize güzel vakit geçirmelerini sağlayan minik kardeşlerimize, öğretmenlerine, okul yönetimine ve bu ortamı sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ederim” dedi.

Okul Müdürü Cevdet Ünal’ın konuşmalarının ardından hazırlanan programda Orman Bölge Müdürlüğüne katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber