Yerel
Giriş Tarihi : 14-03-2023 17:13

Deprem bölgesine yardım eli

Deprem bölgesine yardım eli

Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi iş birliğiyle "Haydi Artvin Depremin Yaralarını Beraber Saralım" temasıyla gıda yardımı kampanyası başlatıldı.

Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Artvin Şubesi iş birliğiyle "Haydi Artvin Depremin Yaralarını Beraber Saralım" temasıyla gıda yardımı kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında Merkez Halitpaşa Camii altındaki Diyanet Gençlik Merkezinde din görevlileri tarafından ayni ve nakdi bağışlar kabul edilmeye başlandı.

Kampanya bağış noktasını ziyaret eden İl Müftüsü Mesut Harmancı, “Depremin ilk anından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidermek için her an hazır bekledik. Görev emri çıkınca biz de Adıyaman iline giderek depremde vefat eden kardeşlerimizin defin işlemlerine yardımcı olduk ve orada gördüğümüz manzara çok korkunçtu. İnanıyoruz ki yardımsever necip milletimiz bu depremin yararlarını hep birlikte dayanışma içerisinde saracağından eminiz.

Biz de Artvin Valiliği destekleriyle Artvin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi öncülüğünde depremden etkilenen vatandaşlarımıza gönderilmek üzere gıda yardımı kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında toplanan bağışları Başkanlığımızın uygun göreceği bir yere göndereceğiz İnşallah. Rabbim bizlere böyle afetler bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber