Yerel
Giriş Tarihi : 21-11-2022 11:52

“Deneyim ve Güç Birliği Önemli”

“Deneyim ve Güç Birliği Önemli”

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, oda olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Artvin’de bulunan tüm sanayi ve ticaret odası ile güç birliği sağlayarak Artvin’in gelişmesi için ortak çalışmalar yapacağını belirten Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu “Artvin’deki tüm odalarımız ile Artvin, Hopa, Borçka, Arhavi yapacağımız bölgesel çalışmaları el birliği, güç birliği şeklinde hep beraber masaya yatıracağız. Bunlarla ilgili düzenli toplantılarımız olacak. Deneyim ve güç birliği çok önemli. Bazı projeleri hayata geçirmek için Ankara’da gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalarda herkes kendi bölgesinde istediği çalışmayı güç birliği ile hep beraber yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

 Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte toplantı yaptıklarını belirten Demircioğlu, “Gündemimiz ise Artvin’in gelişmesi için özellikle turizm üzerine gelişmeleri hep beraber yönetmek için bölgesel çalışma yapacağımızı ve bunun haricinde diğer sektörlerde de çalışmalar yapacağımızı konuştuk. İhracat üzerine de konuştuk, sınır kapısında olduğumuzdan kaynaklı burada daha ağırlıklı ihracata yönelik çalışmalarda ön planda. Turizm de bizim için önemli. Artvin’deki tüm odalarımız ile Artvin, Hopa, Borçka, Arhavi yapacağımız bölgesel çalışmaları el birliği, güç birliği şeklinde hep beraber masaya yatıracağız. Bunlarla ilgili düzenli toplantılarımız olacak. Deneyim ve güç birliği çok önemli. Bazı projeleri hayata geçirmek için Ankara’da gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalarda herkes kendi bölgesinde istediği çalışmayı güç birliği ile hep beraber yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Devletin vereceği kalkınma programları ile hedeflerimize ulaşacaklarını belirten Demircioğlu “Burada Ardahan, Trabzon özellikle Trabzon kalkınamamış gibi gözüküyor ama büyükşehir olduğu için. Bizim Artvin olarak kalkınmaya ihtiyacımız var. Bu kapsamda da bizim de 6.bölgeye alınmak için bu programlardan faydalanmak gerekiyor. Öyle bir talebimiz var, öncelikli çalışmamızda hep beraber kalkınma programların bu bölgede olması gerekiyor. Devletin vereceği kalkınma programları ile hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

İstanbul’da düzenlenecek olan Artvin Günleri’ne katılacaklarını ve bir stant teşhis ettiklerini anlatan Demircioğlu “İstanbul’da yapılacak olan Artvin Günleri’ne katılacağız. Biz Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir stant tahsis ettik. Yöresel ürünlerimizin orada pazarlanması için biz üstlendik. Bizzat orada olacağız” şeklinde konuştu.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber