YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 12:41   Güncelleme : 13-04-2021 12:41

DEMİR’DEN ESNAFA MESAJ!

AK Parti Encümeni Sedat Demir pandemi ile ilgili ve esnafın sorunlarına yönelik yaptığı açıklamada Demir, ‘’ siyasi olarak kimsenin gücü yetmez ‘’ diyor.

DEMİR’DEN ESNAFA MESAJ!

Ayrıca köylerde yapılacak olan çalışmalar ve projeler hakkında Demir kısa bir açıklamada bulundu.

AK Parti Şavşat İl Genel Meclis üyesi Sedat Demir yapılacak olan çalışmalara yer verdi. Demir yapılacak olan proje ve planlardan şöyle bahsetti, ‘’ Köyün muhtarlarından gelen taleplere göre birazda adaletli olarak. Gelen parayı bütün köylerimize tabi geçmişteki mağduriyet yaşayan köyleri biraz daha ön planda tutarak onlarında geçmişteki haklarını şimdiye eşitleyelim dedik diğer köylerle bunu da göz önünde bulundurarak gelen taleplere göre değerlendireceğiz. Şimdi bazı köylerde mesela yol ile ilgili sıkıntılar bazı köylerde içme suyu ile ilgili sıkıntılar vb. durumların olduğu söylenebilir. Artık o köydeki vatandaşın ve köyün muhtarının vermiş olduğu talep formunda tabi öncelikli ihtiyaçlara göre bire bir bizde zamanında gidip yerini görüyoruz gerçekten. Nedir ihtiyaç durumu işte siyasi olarak yani köyde siyaset değil ama muhtarların daha çok oy almış oldukları mahallelere gidilince şikâyetlerde geliyor zaman zaman en güzeli mahalle halkı ile istişare yapıp ona göre değerlendirmek oluyor. Bizde gezip görebildiğimiz kadar görmeye çalışıyoruz oradan gelen taleplere göre yatırım yapmaya çalışıyoruz. Yani genel imkânlarımız bellidir o imkânlar doğrultusunda ne düşüyorsa artık bir şeyler yapıyoruz artık. Zaman zaman farklı bakanlıklara projeler yapıyoruz mesela kültür turizm bakanlığından turizm kapsamı içerisinde yer alınan köylere yol, ulaşım işe ilgili destek almak için araştırıyoruz nereden ne buluruz nasıl daha fazla yatırım yaparız diye köylerin daha iyi olabilmesi için yapmamız gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz ‘’ dedi.

Pandemi durumunda esnafında zor durumdaki hali hakkında açıklama yapan Demir, ‘’ Dua etmekten başka bir şey elimizden ne yazık ki gelmez. Bu dünyanın bir sorunu sadece bizimle ilgili değil ülkede de malum bir yıldır esnaf yapalı olan var açık olan var tabi durumuna göre zaman zaman paket servisi yapan yerlerde var insanlar sıkıntı yaşıyor tabi bu arada işsizde kaldılar bu konuda da vatandaş olarak duyarlı davranıyoruz. Bizim milletimizin de bu konuda çok duyarlı olduğuna inanıyorum imkânı olanlar olmayanlara biraz yardımcı oluyor. Devletimizde var olsun sosyal yardımlaşma vakfından bu konuda hatta pandemide tedbir amaçlı olsun diye devlet kendi jandarması, polisi ile vatandaşın ayağına kadar hizmet götürüyor. Burada da hem pandemi olarak dikkat ederek bu hastalığın yayılmasını engelleyerek hem de ihtiyaç sahiplerinin tespiti yapılarak gerekli özen ve itinanın gösterildiğine inanıyorum ama buna sadece Artvin’de değil hem ülkece hem de dünyaca olan bir sorundan bahsediyoruz ekonomik kriz içerisinde yer alıyoruz dünya olarak. Allah’ın takdiri böyleymiş umarım kısa zamanda bu musibeti atlatırız bir yandan bu musibetlerin gelmesinin bir sebebi olduğunu düşünüyorum. Yani en son aklımda kalan beş yaşında bir çocuğun, ‘’sizi Allaha şikâyet edeceğim’’ diye. Bir feryadı vardı mesela ona duyarsız kalan bu vatandaşa belki de Allah böyle bir sonucu mudur? Bilmiyoruz yani iyi düşünmek lazım umarım dediğim gibi bu sorunları bir an önce milletçe atlatırız ve kurtuluruz diyorum ‘’ ifadelerini kullandı.