YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 10:39   Güncelleme : 25-05-2021 10:39

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mevsimlik Tarım İşçileri Seyahat, Çalışma, Barınma İmkânları Ve Alınması Gereken Önlemler Konulu Bir Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2021 yılı yaş çay yaprağı hasadında çalışacak olan mevsimlik tarım işçilerinin seyahat, barınma ve çalışma koşullarının değerlendirilmesi, çay hasadının kesintiye uğramadan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak, bu konuda alınması gereken tedbirleri görüşmek amacıyla Artvin Valisi Yılmaz DORUK başkanlığında değerlendirilme toplantısı yapıldı.

18 Mayıs 2021 tarihinde saat 11:00 de 112 acil çağrı merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda sezonda ki çay tarımıyla ilgili yürütülecek süreç değerlendirildi.

Düzenlenen toplantıya Borçka, Hopa ve Kemalpaşa Kaymakamları ile İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR, Arhavi, Hopa, Borçka ve Kemalpaşa ilçe Tarım Orman Müdürleri katıldı. Toplantıda Vali Yılmaz Doruk, Pandemi sürecinde hem insanlarımızın sağlığını korumak hem de çay hasadının kesintiye uğramadan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için her türlü önlemin alınmasını, özellikle Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli ilçelerimizde çay hasadında çalışabilecek durumda olan gönüllü vatandaşların belirli süreli eğitimden geçirilmek suretiyle çay hasadında istihdam edilmelerini talep etti.

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur, Artvin’de çay tarımı, mevsimlik işçilerin durumu, çalışma koşulları konusunda bir sunum yaptı.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.