Yerel
Giriş Tarihi : 28-02-2023 16:54

Dayanışma yaşatır

Dayanışma yaşatır

Bir depremzedenin Kahramanmaraş’ta arızalanan aracı Artvin’e ücret almadan getirildi. Borçkalı motor ustası aracı ücretsiz tamir ediyor.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde evi ve işyeri yıkılan, elinde kalan tek varlığı, ekmek teknesi olarak gördüğü depremzede bir vatandaşın 1999 model Ford pikabı motor sardı. Yaklaşık 30 bin TL tutan bu masrafı karşılama imkânı olmayınca çaresiz kalan depremzede vatandaşın imdadına Borçkalı Murat Keskin yetişti.

Sinop’ta görev yapan Borçkalı Murat Keskin ve arkadaşları deprem bölgesinde depremzedelerle dertleşiyor, onların isteklerini dinliyor, eksiklerini not ediyor. Bu konu konuşma arasında geçince Borçka’daki tamir ustası arkadaşı İrfan Hoşgör’ü arıyor.

Depremzede vatandaşa Borçka Sanayi esnaflarından usta İrfan Hoşgör bütün masraflarını üstlenerek aracın Borçka’ya getirilmesi halinde tamirini hiçbir ücret almadan yapabileceğini söylüyor.

Yine bu esnada Artvin 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı Mehmet Öngüner tarafından gönderilen odun yardım kamyonu Pazarcık’ta olduğu öğreniliyor. Artvin’e boş dönen bu kamyona arızalı araç yükleniyor. Artvin’e doğru yola çıkıyor.Depremzede araç bu kez heyelanzede araç olarak 2 gün Yusufeli Artvin karayolunda heyelan nedeniyle kapalı yolda mahsur kaldıktan sonra 26 Şubat 2023 pazar günü İrfan Hoşgör ustaya ulaştı.

Zülfiye AKSU

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber