SİYASET
Giriş Tarihi : 22-09-2022 11:42

“Davayı Kazanan İstanbul ve Demokrasi Olacak”"

“Davayı Kazanan İstanbul ve Demokrasi Olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. 16 milyon İstanbullunun iradesinin yok sayılamayacağını belirten Çakır, dava sonrası kazananın demokrasi olacağını söyledi.

31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiaları üzerine açılan davada ara karar bekleniyor. Karar öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Başkan Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Sandıkta halkın karşısında kazanamayanların farklı arayışlar içerisine girdiklerini söyleyen Başkan Çakır, “İstanbul’u yönetmeye başladığı 2019 yılından bugüne kadar tüm kesimi kucaklayan ve adeta belediye başkanlığı dersi veren Başkan Ekrem İmamoğlu’nun her zaman yanındayız ve destekçiyiz. Halkın iradesini kazanamayanlar mahkeme salonlarından umut bekliyorlar. Bizler İstanbul’un iradesine saygı bekliyoruz. Seçilmiş bir belediye başkanını hakaret ettiğini iddia ederek 4 yıl hapis cezasıyla yargılamak ve siyaset yasağı getirmek 16 milyon İstanbul’un iradesini yok saymaktır. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. O yüzden o yüzde adil bir karar bekliyoruz. Demokrasiye ve adalete inanlar olarak her zaman başkanımızın yanındayız ve destekçiyiz. Hukukun adil ve bağımsız işleyeceğine inanıyoruz. Bu davayı İstanbul kazanacak, demokrasi kazanacak” dedi.

Malvina BİBİLASHVİLİ

AdminAdmin