Yerel
Giriş Tarihi : 24-10-2022 11:02

ÇYDD İlk Ziyaretini Gerçekleştirdi

ÇYDD İlk Ziyaretini Gerçekleştirdi

ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) Artvin Şubesi, derneğin kuruluşunun ardından ilk ziyaretlerini Emekli Öğretmen Naime Genç'e gerçekleştirdi.

Artvin’de yeni kurulan ÇYDD Artvin Şubesi yönetimi ve üyeleri ilk ziyaretlerini Artvin eğitimine yıllarını vermiş, Atatürkçü, çağdaş nesiller yetiştirmek için ömrünü adamış olan Emekli Öğretmen Naime Genç’e gerçekleştirdi. ÇYDD Artvin Şubesi Başkanı Nurcan Ay Katırcı, ziyaret sırasında emekli öğretmen Naime Genç’e, bu şehrin insanları için ne kadar önemli olduğunu, yaşayan bir tarih olarak önemli bir değere sahip olduğunu ifade etti.

Ziyaret sonrası 86 yaşında olan emekli öğretmen Naime Genç, “Eğitim için yapılacak her adıma destek olacağım. Bu sebeple ilimizde böyle bir derneğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yıllardır ÇYDD'ye bağışta bulundum. Sağlığım elverdiği sürece de Artvin ÇYDD'nin yanında olacağım” ifadelerini kullandı. Böyle bir ziyaretten de çok memnun kaldığını sözlerine ekledi.

Genç, Artvin ÇYDD yönetimine minnet ve teşekkürlerini sunarak Cumhuriyetçi ve Atatürkçü öğretmenlerin kendilerine her zaman ışık olduğunu, manevi desteklerini hissetmiş olmanın kendisine güç kattığını belirtti.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber