SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2022 13:00

Cumhuriyet Halk Partisi 99 Yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi 99 Yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Özyazıcı mesajında “Mensubu, üyesi   ve temsilcisi olmaktan onur duyduğum, Cumhuriyetin, demokrasinin savunucusu, aydınlık bir Türkiye’nin teminatı olan CHP’miz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 9 Eylül 1923 de Halk Fırkası adi ile kurulmuştur. Kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ülkenin kurtarıcısı ve kurucu partisidir.

Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliği sağlayan partidir. 1950 yılında üstlendiği muhalefet görevi ile demokratik rejimde muhalefetin görevini ve özelliğini göstermiştir.  Cumhuriyetin ilanından sora yapılan reformlar ile çağdaş Türkiye’nin temelini atan bir partidir.

CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Çağdaş, sosyal ve evrensel değerleri olan, özgürlük, eşitlik ve dayanışma, emeğin üstünlüğü, demokratikleşme kavramlarını sonuna kadar savunan bir kararlı bir çınardır. Siyasi yapısından taviz vermeden dünya durdukça var olacaktır. Bu koca çınarın gölgesinde toplanan tüm partili, partisiz vatandaşlarımızın bu anlamlı gün hepimize kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Malvina BİBİLASHVİLİ

AdminAdmin