Yerel
Giriş Tarihi : 25-08-2022 13:51

Çözüm Sorunun İçinde

Çözüm Sorunun İçinde

Yenimahalle İlk ve Ortaokulu velilerinin Sosyal Bilimler Lisesinin taşınarak bir üsteki İbn- i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine alınması o alanın da kendilerine verilmesi isteği kabul görmedi.

Sosyal Bilimler Lisesinin pansiyonunu ve il dışından gelen öğrencilerden oluştuğu günün yirmi dört saati o alanda geçtiği belirtilerek kurulu düzeni bozulmasının çocuklardaki başarıyı etkileyeceği, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul binasının bulunduğu alanda bahçenin yetersiz olması bu yükü taşıyamayacağı bakanlıktan gelen karar da açıkça belirtildi.

Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Alkan Yenimahalle İlk ve Ortaokul öğrencilerinin de kendi çocukları olduğunu onların da sorunların çözülmesi gerektiğini ancak bu çözümün Sosyal Bilimler Lisesinin oradan taşınması olmadığına vurgu yaptı. Alkan, Yenimahalle İlk ve Ortaokul sorunlarının da çözülmesi için katkı sunabileceği ve sorunları çözüm merceğinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu dile getirdi.  Dilek Alkan “ Benim söylemek istediğim Sosyal Bilimler Lisesinin mevcut hali ile eğitime devam etmesi Yenimahalle İlk ve Ortaokulunun var olan sorunlarının bizim dışımızda çözülmesini istiyorum” dedi.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulunu geniş ve büyük bir okul olduğunu 350 öğrencinin bu okulda eğitim gördüğünü eğer taşınması gerekiyorsa Yenimahalle Ortaokulunun daha kolay taşınabileceği, burada daha geniş imkanlara sahip donatıların oluşturulacağı, Sosyal Bilimler Lisesinin taşınmasının daha zor olduğunu dile getiriyor. Var olan Yenimahalle İlk ve Ortaokulunun sorunlarının kolayca çözülebilecek sorunlar olduğunu ve bunun için gerekenin yapılacağı Okul Aile Birliği ve velilere iletildiği bilgisi verildi. Sosyal Bilimler Lisesinin Artvin’in en başarılı okullarından birisi olduğu biliniyor, sınavla öğrenci kabul eden ve mezun ettiği öğrencileri Türkiye’nin en başarılı üniversitelere gönderen Sosyal Bilimler Lisesi yurtları, diğer sosyal donatıları ile kompleks bir okuldur il dışından sınava gelen bir çok öğrenciye de ev sahipliği yapması nedeni ile Artvin’in vitrin okullarından birisi olup bulunduğu yerde eğitime devam etmesi görüşü toplumun her kesimin de olumlu karşılanmaktadır. Bu tartışmanın bundan sonra gündeme getirilmesinin doğru olmadığı Sosyal Bilimler Lisesinin velileri, okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilerinin bu söylentilerle psikolojik olarak etkilenmemesi için konun bir daha açılmaması ve noktalanması gerektiğine vurgu yapıldı.

 

AdminAdmin