YEREL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 10:54   Güncelleme : 28-06-2021 10:54

Çoruhspor’un hedefi her zaman şampiyonluktur

Artvin Çoruhspor futbol takımının futbol şube sorumluluğuna getirilen Yücel Ustabaş, hedeflerinin 3. Lig olduğunu ifade etti.

Çoruhspor’un hedefi her zaman şampiyonluktur

Artvin Hopaspor’da 2 sene yöneticilik yaptıktan sonra Artvin Çoruhspor’da görev alan Ustabaş; “ Hopaspor’u profesyonel lige çıktığı gibi Çoruhspor’u da profesyonel lige çıkaracağımıza olan inancımız sonsuzdur” dedi.

Artvin Çoruhspor futbol şube sorumlusu Ustabaş; “ Artvin Çoruhspor’u layık olduğu yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Biz yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Ancak desteğe ihtiyacımız var. İş adamlarının, esnafın, kurumların desteğine ihtiyacımız var. Çünkü oyuncu transferleri, oyuncuların konaklaması, deplasman konaklaması bunlar bizi maddi açıdan zorlayan durumlar bu sebeple Artvin Çoruhspor için destek bekliyoruz. Çok fazla giderimiz var ve bu giderlerin hiçbiri gereksiz harcama değil hepsi mecburi harcamalardan kaynaklanan giderler. Giderimiz çok ancak bir gelirimiz yok düzenli bir gelirimiz de yok. İşte gelir konusunda yardıma ihtiyacımız var. Belediyenin eski Artvin Lisesi alanındaki otoparkı bize tahsis ederek bir gelir sağlayıp destek olabilirler. Aynı şekilde esnaflarımız su, yiyecek gibi giderlerimizi karşılayabilir, iş adamları doğrudan maddi destekle yardımcı olabilirler. Biz Artvin Çoruhspor için çabalarken Artvinlilerin de elini taşın altına koymasını bekliyoruz.

Tesis çalışmalarımız var. Varyant yolu üzerindeki varyant restoran karşısındaki boş arazide oyuncuların kalabileceği 20-25 kişilik bir tesis yapmak istiyoruz. Eğer tesisi yapabilirsek birçok masraftan kurtulup bu masrafları sportif alanda kullanarak aha başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü tesisimizi yaparsak oyuncu konaklama masrafı, oyuncuların maç öncesinde yiyecek masrafı gibi masraflardan kurtulup rakibimiz olarak Artvin’e gelecek misafirlerimizi de tesislerimizde ağırlayabileceğiz. Yani tesisleşme çalışmalarımız hem ekonomik hem de prestij açısından çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lige yeni çıkmış bir takım hedefimiz tabii ki profesyonel lige çıkmaktır. Ancak henüz bu ligde çok tecrübeli bir takım olmadığımız için öncelikli olarak bulunduğumuz ligde tecrübe kazanarak bir sonra ki senelerde hem profesyonel lige çıktığımızda zorluk yaşamayız hem de bulunduğumuz ligden daha sağlam adımlarla bir üst lige çıkma şansımız olur” dedi.