YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:00   Güncelleme : 14-04-2021 12:00

Çoruhspor’dan tek gollü galibiyet

Bölgesel Amatör Ligin 28 Mayıs’a ertelenmesinin ardından 1 haftalık araya giden Çoruhspor aradan önceki son hazırlık maçını Çamlıhemşin Belediyespor ile yaptı.

Çoruhspor’dan tek gollü galibiyet

Hazırlık maçını Çoruhspor tek golle kazanırken golü Gürkan Ayaydın kaydetti.

Maç sonrası açıklamalarında gol atmanın sevincini ve performansını değerlendiren Ayaydın şu ifadelere yer verdi: “Gol attıkça kendi özgüvenimde yerine geliyor, daha da motive olmamı sağlıyor. Takımıma katkı sağlıyorum, maçları kazanmamıza önemli etken olduğum için kendi gurur duyuyorum ve takımım ve kendi adıma da mutlu oluyorum. Takımım ve kendi performansımdan memnunum. Gün geçtikçe daha da iyiye gidiyoruz. Hazırlıklarımız, antrenmanlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Takımımızda eksikler vardı. Bu hazırlık maçları da eksikleri görerek, hatalarımızdan ders çıkararak antrenmanlarda ilerliyoruz. Takımımız gün geçtikçe hazırlık maçlarında olsun ilerlediğini, iyiye gittiğini gösteriyor. Liglerin ertelenmesi sebebiyle araya gideceğiz. Antrenmanlarımıza bireysel devam edeceğiz. Hiçbir özverimizi kaybetmeden devam edeceğiz.”

Takımın antrenörü Mert Başköylü sezon öncesi kampını ve oynanan hazırlık maçlara ilişkin genel değerlendirme de bulundu: “ 8 Mart’ da sezonu açtık. 8 Mart itibariyle çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Yaptığımız hazırlık maçlarıyla çalışmalarımızın neticesini görmeye çalışıyoruz. 33   34 idmanla ilk hazırlık dönemini bitirmiş durumdayız. Bizim beklenmediğimiz bir gelişme yaşandı. Ligleri Mayıs ayının sonuna ertelediler. Pandemi de oluşan artış sebebiyle. Şimdi tekrardan bir hazırlık planı daha hazırladık. Çamlıhemşin Belediyespor hazırlık müsabakasından sonra 7 günlük izin verdik. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü tekrar toplanacağız. Mayıs ayının sonunda başlayacak lige kadar da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hazırlık maçları eksikleri görmemiz adına bir fırsattı. Rize bölgesinin güçlü takımları ile karşılaştık. Sahada hiçbir zaman boynumuzu eğmedik. Kazanmasını bildik. Deplasmanda oynadığımız 2 tane hazırlık maçımızda berabere bitti. Deplasmanlarda gol bulabildik. Gol atma da sorunumuz olmadığını gördük. Tabii ki bu arayı fırsata çevirip hazırlıklarımızı yapacağız. Transfer ihtiyacımız varsa onları değerlendireceğiz. Hedefimiz lige iyi başlamak, bütün Artvin’in bileşenlerinin gurur duyacağı bir takım ortaya çıkarmak istiyoruz. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalara devam ediyoruz. “