YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 19:52   Güncelleme : 23-12-2021 19:52

Çoruhspor Ligin İlk Yarısını Tamamlıyor

Çoruhspor Ligin İlk Yarısını Tamamlıyor

Artvin Çoruhspor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz, Bölgesel Amatör Lig’in ilk yarısının son haftasına girildiğini belirterek açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta Iğdır maçında güzel bir galibiyet aldıklarını belirten Murat Yılmaz, bu başarıdan dolayı teknik ekibi, sporcuları, tüm personeli gönülden kutladığını ve hepsine çok teşekkür ettiğini söyleyerek, “Çok zor bir süreç geçirdik. Bildiğiniz gibi 2 hafta önce Coşkun Öz hocamızla yollarımızı ayırdık. Yeni bir ekip geldi. Çok zorlu grubun şampiyonluğa oynayan 2 takımı ile mücadele ettik ve birinde deplasmanda mağlup olduk birinde de kendi sahamızda berabere kaldık bildiğiniz gibi Arhavispor Kulübü ile” dedi.

Arhavispor ile karşılaşmanın ardından Iğdır deplasmanına gittiklerini söyleyen Yılmaz, “Iğdır zemin olarak oldukça iyi, zeminde bir sıkıntı yoktu fakat ulaşım açısından sıkıntı yaşadık. Zorlu şartlarda gidip geldik. Sporcularımız kendi hesaplarından yayınlamıştı biz de kulübümüzün hesabından yayınlamıştık. Hava şartları kötüydü. Kar kıyamet götürüyordu. Sabah 04.00 sularında Artvin’e gelebildik. Çok şükür kazasız belasız geldik. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz yaptığı açıklamanın devamında Bölgesel Amatör Ligi’nin ilk yarısının son haftasına girildiğine dikkat çekerek, “Çok zorlu bir karşılaşmamız olacak. Ağrı Vefaspor ile karşılaşacağız ve ligin ilk yarısı tamamlanmış olacağız. Çok sıkıntılı, çok zor şartlarda bugünlere kadar geldik. Pazar günü güzel bir galibiyet alacağız ve ligin ilk yarısını tamamlamış olacağız” diyerek ligin 2’nci yarısının 30 Ocak 2021 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Bölgesel Amatör Ligi’nin 2’nci yarısının 30 Ocak 2021 başlayacağını ve Artvin Çoruhspor’un ilk maçının kendi sahasında olacağını belirten Başkan Yılmaz, “Tüm taraftarlarımızı Pazar günü saat 12.00’de türibinlere bekliyoruz. Görüyorsunuz saha şartları oldukça ağır, kar yağdı ama sağ olsun Gençlik Spor İl Müdürümüz Mustafa Demirkıran’ın talimatıyla sorumlu hocamız Ahmet Külük bu konuyla ilgileniyor ve bizlerin antrenman yapabilmesi için sahanın yarısını hazır hale getirdiler. Burada Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran’a ve tüm çalışanlarına, Ahmet Külük Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Çok zor şartlara rağmen bize mu imkanları sağladılar” dedi.

Açıklamasının devamında taraftarlara seslenen Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta gündeme geldi. Tüm taraftarlarımızı protokol türibini tarafına alıyoruz bu hafta. Tüm görüşmelerimizi yaptık, yetkili arkadaşlarımızla da görüştük ama taraftarlarımızdan özel ricamız sahaya yabancı madde atmamaları, yanlış karar verilebilir ama sahaya yabancı madde atılması veya sahaya inilmesi veya kötü tezahürat bizi çok sıkıntıya sokuyor. Şampiyonluğa oynayan bir takımız, bu havayı herkes yakaladı Artvin’de. Daha da iyi olacağız inşallah. Bu konuda büyük bir risk alıyoruz. Yönetim olarak tüm taraftarları protokol türibini tarafına alma kararını aldık, ASKF’nun bizi uyarmasına rağmen bu riski aldık. Bu yüzden tüm taraftarlarımızdan böyle bir ricamız var. Pazar günü saat 12.00’de yapılacak maça herkesi davet ediyoruz.

“Transfer dönemine giriyoruz. 17 Ocak 2021 tarihinde transferler başlayacak. Şampiyonluğa oynayan bir takımız. Hiçbir sporcumuzu göndermeden takviyeler yapmayı, planlamayı düşünüyoruz. Bu yönde alternatif anlamda örnek veriyorum; 3 kalecimiz olması gerekiyor, şu an 2 kalecimiz var. Buradaki kalecimize çok güveniyoruz. Fakat sakatlıklar var şu anda. Geçen hafta gerçekleşen Iğdır maçına giderken 4 sakat oyuncumuz vardı. Pazar günkü maçta sakatlanma olmayacak diye bir şey söz konusu değil.

Forvet bölgesindeki arkadaşımız Erdal kardeşimizden de çok memnunuz. Çok mücadele ediyor fakat forvet bölgesine de bir transferimiz gerekiyor, bir alternatif gerekiyor. Kanat bölgesindeki arkadaşlarımızdan da memnunuz fakat o bölgelerde de alternatifimiz olmadığı için bu bölgeye de toplan 4 veya 5 transfer planlıyoruz. Tabii ki transferler bütçe ile ilgili bir konu. Ekonomik güçle ilgili bir konu. Bilet satışlarımız devam ediyor. İnşallah yılbaşından sonra daha da iyi olacak. Destekler gelecek.

Bu arada yeni bir proje yaptık. Bunların içinde futbol fabrikası projesi var, Artvin Valiliği ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası’nın onayı ile kabul edildi. Buradan Valimiz Sayın Yılmaz Doruk’a ve bu işi organize eden, bizleri yönlendiren Maksut Koçak’a, AKP İl Başkanımız Fatih Tahtalı’nın destekleri çok oldu ve emeği geçen herkese Dernekler Masası’ndaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu proje ile alt yapımıza güzel bir destek gelecek.

Bildiğiniz gibi alt yapıda da 120 sporcunun üzerine çıktık. 18-16-14 yaş takımlarımız var. Alt yapı takımlarımız pandeminin dönüşünde güçlü bir şekilde tekrar başlayacaklar. Bizlere yardımcı olan alt yapı hocalarımızdan Ahmet Külük’e ve Mert Başköylü hocamıza da teşekkür ediyoruz, çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Artvin’de bir şeyler yaptık, yapıyoruz, daha da iyi şeyler yapacağız ve yönetim anlamında, ekonomi anlamda herkesi desteğe bekliyoruz. Bu sadece benimle veya İbrahim Koyuncu ile yapılacak bir iş değil. Herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor.

Artvin’de futbolu istediğimiz seviyelere getirmek istiyorsak, bu fırsatları değerlendirip kaçırmamak istiyorsak sağına sokuna bakmayacağız. Spor siyaset üstüdür ve bir takımın sağı solu hiçbir siyasi görüşü yoktur. Herkese kapımız açıktır. Yardım eden herkese de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dilan Şahinbaş