Yerel
Giriş Tarihi : 14-03-2023 17:12

Çoruh Havzası Borçkalılar Derneğinden “Deda Ena” etkinliği

Çoruh Havzası Borçkalılar Derneğinden “Deda Ena” etkinliği

Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği Başkanı Hasibe Özkan “Deda Ena” etkinliği yapacaklarını açıkladı.

İstanbul’da bulunan Çoruh Havzası Borçkalılar Derneği sanatsal, kültürel etkinliğine devam ediyor. Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği ve Gürcü Kültür Merkezi Derneği ile ortaklaşa, “Deda Ena” etkinliği yapacak.

Başkan Hasibe Özkan Gürcüce okuma, yazma kurslarına ilginin yoğun olduğunu belirterek, yeni konuyla ilgili bilgi verdi Başkan Özkan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu hafta, 7 Mart 2023 tarihinde, Deda Ena Kursumuzun değerli konukları vardı.

Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği ve Gürcü Kültür Merkezi Derneği ile ortaklaşa, bu yıl yapacağımız “Deda Ena” etkinliğimizi istişare ettik. Piyanist, müzisyen Neli Aptsiauri Hanım ve Yusufeli Demirdöven Köyü Derneği Başkan Yardımcısı İsa Zor, birlikte yapacağımız etkinliklerde destek olacaklarını, dernekler arasındaki iletişim ağının genişletilmesi için çalışmaların birlikte yapılması konusunda fikirlerini beyan ettiler.

Deda Ena (Ana Dil) günü ile yapacağımız etkinliğinin tarihi kesinleşince, siz değerli sayfa dostlarımızla paylaşacağız.

Ayrıca, her zaman vurgulayarak anlattığım, ikinci köyüm olan Bazgiret Gamaşet mahallesinden Ali Uygun kardeşim beni ziyaretleri ile çok mutlu etti. Güzel sohbeti ile geçmişi yad ettik. En kısa zamanda görüşmek üzere vedalaştık.

Derneğimizi ziyaretleri ile onurlandıran, desteklerini esirgemeyen duyarlı dostlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Deda Ena (Gürcüce Alfabesi ile Okuma Yazma) kursumuz, emekli eğitimci yazar Eşref Yılmaz hocamızla devam ediyor.

En kısa zamanda, Ana Diller hakkında Eşref hocamızla güzel bir proje ile sizlerle olacağız.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber