YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 13:36   Güncelleme : 30-03-2021 13:36

ÇORUH EDAŞ’TAN YUSUFELİNE KESİNTİSİZ ENERJİ YATIRIMI

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. 29 bin 551 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede yaklaşık 1,5 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor.

ÇORUH EDAŞ’TAN YUSUFELİNE KESİNTİSİZ ENERJİ YATIRIMI

Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, olumsuz hava şartlarına aldırmadan yatırım çalışmalarına bir yenisini Yusufeli İlçesi ile ekledi…

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, Yusufeli ilçesine bağlı Sarıgöl – Taşkıran enerji nakil hattı yenileme çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtı. Sarıgöl ve Taşkıran Köyleri arasında bulunan enerji nakil hattını yenileyen Çoruh EDAŞ, zaman içerisinde ağır kış koşullarına bağlı olarak meydana gelen ağaç devrilmesi, heyelan ve benzeri nedenlerin oluşturduğu tahribatları yeni yatırım çalışmasıyla giderdi.

4 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattının yenilendiği çalışmayla bölgede uzun yıllar kesintisiz ve kaliteli enerji arzını sağlayacak yatırımın devreye alındığının altını çizen Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürü Anıl Şahinler: “Artvin ilimizin şebekesindeki hizmet kalitesine her geçen gün yeni bir yatırım yaparak kesintisiz enerji arzını sağlamak önceliğimiz. Yatırım programlarımıza, bakım – onarım çalışmalarımıza ve aydınlatma projelerimize ara vermeden devam ederek tüketici memnuniyeti farkındalığımızı görünür kılıyoruz.” dedi.

Çoruh EDAŞ