YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2022 12:40

Çoruh EDAŞ’tan Aydınlatma Denetimi Duyurusu

Çoruh EDAŞ’tan Aydınlatma Denetimi Duyurusu

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), sokak aydınlatmalarının kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de kısa süreli yanar durumda olabileceğini belirtti.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), hizmet bölgesinde yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde, TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından genel aydınlatma denetimi gerçekleştirileceğini belirterek denetim sürecinde sokak aydınlatmalarının kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de kısa süreli yanar durumda olabileceğini ifade etti.

Çoruh EDAŞ’tan yapılan açıklamada, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nin inceleme ve denetim başlıklı maddelerine istinaden, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 23 kişilik bir ekiple genel aydınlatmaya yönelik saha denetimi gerçekleştireceği belirtildi.

Şirket, 12.06.2022- 23.06.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek söz konusu denetimde, trafo bölgelerindeki aydınlatma armatürlerinin gündüz saatlerinde kontrol amaçlı kısa süreli aktif olabileceğini ve denetim tamamlandığında ise normal çalışma periyoduna döneceğini açıkladı.

Çoruh EDAŞ

Haberin Galerisi : Çoruh EDAŞ’tan Aydınlatma Denetimi Duyurusu
Artvin'de HaberArtvin'de Haber