Yerel
Giriş Tarihi : 20-03-2023 12:13

Çok başarılı  işlere imza atıyor

Çok başarılı  işlere imza atıyor

Artvinli genç mühendis Ankara’da çok başarılı işlere imza atıyor

Artvin’in yetiştirdiği gençleren biri olan İnşaat Mühendisi Cihad Akın, Ankara’da başarılı işlere imza atıyor.

Artvin Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İnşaat Mühendisliği alanında yaptı.

Mezun olduktan sonra Artvin’de kendi ofisini açan Cihad Akın ancak hayalleri, idealleri için istemeyerek de olsa mesleğini Başkent Ankara’ya taşıdı.

Balgat’ta ki Ata plazada 8. Katta kendi kurduğu “Akınlar Group İnşaat San. ve Tic. A.Ş.” ile Ankaralılara, Ankara’da yaşayan Artvinlilere önemli bir danışmanlık ve inşaat hizmeti sunuyor.

Artvin’i çok sevdiğini, Ankara’da çok sayıda Artvinlilerin yaşadığını, kısa sürede birçok hemşehrisi tanıştığını söyleyen İnşaat Mühendisi, Akınlar Group İnşaat San. ve Tic. A.Ş. sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihad Akın, Artvin’e selam göndererek başladığı söyleşisinde şunları dile getirdi.

Ben Artvin merkez Aşağı Maden köyü halkından, Artvin’in köklü esnaflarından Naci Akın’ın oğluyum.  2010 yılında Artvin’in gururu Artvin Fen Lisesi’nden, 2015 yılında da KTÜ inşaat Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Artvin’de kendi ofisimi açtım.

Artvin benim doğduğum ve çok sevdiğim bir kent. Ancak takdir edersiniz ki iş alanında önü açık bir şehir değil. Yeterince inşaat mühendisleri ve mimarlar var.

Benim işim iyi olmasına rağmen ideallerim, hayallerim için iş hayatını Ankara’da sürdürme kararı aldım.  Bu kararımı şüphesiz ki tek başıma almadım.

Babam, eşim ve ailemle birlikte aldık. Ben Ankara’ya yerleşip işlerimi yoluna koyduktan sonra da Babam 2002 yılından beri işletmekte olduğu marketi devretti ve o da Ankara’ya yerleşti.

Burada babamla beraber onun 40 yıllık ticari deneyiminden faydalanarak, birlikte iş hayatımıza devam etmekteyiz.

Bugünlere gelmemin en büyük destekçisi ailem olmuştur. Babam, Artvin’de 40 yıla yakın esnaflık hayatında bize onurlu bir geçmiş bıraktı. Bu vesileyle babamla gurur duyuyorum. 

Babam Naci Akın bize memleket sevgisini, iş hayatında dürüstlüğü, güvenilir olmayı yaşantısıyla, nasihatleriyle öğretti. 

İşimiz burada olsa da Artvin’le bağımızı hiçbir şekilde kesmedik. Doğduğum kent benim geçmişim, çocukluğum, gençliğimdir.Eğer yaptığım iş ile ilgili kısaca bilgi vermem gerekirse; Akınlar Group İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’nin yanısıra şahsıma ait olan diğer şirketim Akın Yapı İnşaat ve iş ortaklarımızla birlikte kurduğumuz ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığım 08Artvinliler Konut ve Arsa Kooperatifi’miz faaliyet göstermektedir.

Akınlar Group İnşaat San. ve Tic. A.Ş. şirketimizde Yap-Sat, taahhüt, tadilat, dekorasyon, Temelden anahtar teslimine kadar tüm inşaat, taahhüt işleri ve proje çizimlerini yapmaktayız.

Bunun yanında “Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı’’ unvanıyla değerleme faaliyeti yapıyoruz. Birçok şirkete, bankalara ve şahıslara özel talep doğrultusunda gayrimenkul değerleme hizmeti veriyoruz.

Kısa sürede Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bundan dolayı Ankara’da yaşayan değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.

Gayrimenkul almak bilgi, tecrübe ve uzmanlık ister. Daire, işyeri alırken, arazi, arsa alırken nelere dikkat edilmeli? İşte biz burada devreye giriyor ve güvenilir bir alım satım gerçekleşmesine aracılık ediyoruz.

Sonrasında da alınan arsanın üzerine proje çizip ruhsatlandırarak yapı yapılması veya alınan daire, işyerlerinin tadilat ve dekorasyonu konusunda da yardımcı oluyoruz.

İş ortaklarımızla kurduğumuz 08Artvinliler Konut ve Arsa Kooperatifimizin ana gayesi hemşehrilerimizi Başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında Arsa, arazi, konut ve işyeri sahibi yapmak. Yatırım yapmak isteyen, benimde bir toprağım olsun diyen herkesi görüşmeye bekliyoruz.

Ayrıca şunu belirtmeden geçmeyeyim. Ülkemiz gerçekten deprem kuşağındadır. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve Elbistan Merkezli 7.6’lık depremde 11 ilimizde büyük yıkımlar oldu. Maalesef 50 bin insanımız öldü. 100 bini aşkın insanımız yaralandı. On binlerce bina yıkıldı. 

Bir kere daha Ülkemizin, milletimizin başı sağolsun diyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Biz Akınlar Group İnşaat San. ve Tic. A.Ş. olarak bu gerçeği unutmadan çalışıyoruz.  Depreme dayanıklı binalar yapıyoruz.  Bizim mesleğimiz önce güvenli yapıyı yapma görevi yükler. 

Bize ulaşmak bir telefon kadar yakındır. Bizi arayın yeter.

GSM: 0538 963 08 08 bu numaradan beni arayabilirler veya Balgat’ta Ata Plaza 8.katta bulunan ofisimize her zaman kahvemizi içmeye gelebilirler.

Ankara’dan Artvin’e İstanbul’da, Kocaeli’nde, Sakarya’da, Samsun’da yurt dışında kısaca nerede hemşehrilerimiz varsa hepsine kısaca bu yazıyı okuyan tüm dost, akraba ve hemşehrilerimize saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber