YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2022 11:10   Güncelleme : 20-01-2022 11:10

Çıkan yangında 4 ev yandı

Çıkan yangında 4 ev yandı

Yusufeli ilçesi Esenyaka Köyü Kuzey Mahallesi’nde 19 Ocak Çarşamba yangın meydana geldi.

İlçeye merkezine 29 kilometre uzaklıktaki Esenkaya Köyü'nde Göksel Sümbül'e ait olduğu öğrenilen evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yusufeli Belediyesi İtfaiyesine gelen yangın ihbarını takiben hareket eden ekipler bir adet itfaiye ve su tankeri ile yangın mahalline ulaştı. Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri, Artvin Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri ve köylülerin de desteğiyle yangın kontrol altına alındı. Bir evde başlayan yangın Yangın köylülerin müdahalesine rağmen kısa sürede büyüyerek rüzgarında etkisiyle bitişiğindeki evlere sıçradı.

Esenyaka Köyü Kuzey Mahallesi’ne geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ‘’Bugün öğlen saatlerinde Esenyaka Köyümüzün Kuzey Mahallesi’nde yangın çıktığı ihbarını aldık. Vakit kaybetmeden ekiplerimiz olay yerine intikal ettiler. Köylülerin ve Artvin Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yardımlarıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz. Rabbim bizleri tüm felaketlerden muhafaza eylesin.’’ dedi.

Kar yağışının etkili olduğu bölgeye ihbar üzerine jandarma ve Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleriyle ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri ve köylülerin müdahalesiyle olumsuz hava koşullarına rağmen yangın kontrol altına alınırken söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangında 4 ev yanarak kullanılamaz hale gelirken herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmadığı öğrenildi.