YEREL
Giriş Tarihi : 06-05-2021 15:43   Güncelleme : 06-05-2021 15:43

Çiftçi Kayıt Sistemi Kullananlar Dikkat

Hopa kaymakamlığı tam kapanma sürecinde tarımsal faaliyette bulunan vatandaşların aldığı çks izin belgelerinin amaç dışında kullanılarak suistimal edilmesi üzerine açıklama yayınladı.

Çiftçi Kayıt Sistemi Kullananlar Dikkat

Hopa kaymakamlığından yapılan açıklamada yapılan denetlemelerde faaliyet dışında kullanımların tespit edildiğini belirterek vatandaşlardan duyarlı olunması istendi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Vatandaşlarımız;

Bildiğiniz üzere köyde tarım arazisi olan, tarımla uğraşan vatandaşlarımız ilgili köyde tarım arazisi olduğunu bildirir ÇKS belgesi ile ikametlerinden tarım arazisinin olduğu köylere gidebilmektedir.

Ancak yapılan denetimlerde bu belgelerin tarımsal faaliyet dışında başka yerlere gitmek amaçlı günübirlik gidiş geliş için kullanılarak suistimal edildiği tespit edilmiştir.

ÇKS belgesi olan vatandaşlarımız, 1. dereceden yakınları ile tarım arazisinin olduğu köye gidebileceklerdir ancak sokağa çıkma kısıtlaması sona erene kadar gittikleri köylerinden geri dönemeyeceklerdir.

Köyde kalacak yeri olmayan, tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız ise muhtarlarından aldığı durumunu bildirir yazı ile gidiş geliş yapabileceklerdir.

Muhtarlarımız sadece köyde evi olmayanlar için belge vereceklerdir, belgeler imzalı mühürlü olmalı, vatandaşlarımız kolluk kuvvetlerine ibraz etmek üzere mutlaka bu belgeleri yanlarında bulundurmalıdır.