SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2023 16:47

CHP’ye Kocaeli’nden bir Artvinli aday daha!

CHP’ye Kocaeli’nden bir Artvinli aday daha!

Yaşamını Kocaeli’nde sürdüren Cumhuriyet Halk Partili Artvinli Nizamettin Erdem de CHP Kocaeli Milletvekilliği için başvurusunu yaptı.

CHP’nin milletvekili aday adaylığı başvurusu devam ediyor. CHP Kocaeli eski İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım gibi Artvinli isimlerin ardından bir Artvinli daha CHP’den aday adaylık başvurusunu yaptı. CHP’li Nizamettin Erdem bugün başvurusu dosyasını CHP Genel Merkezine iletti.

SOL GÖRÜŞLÜ DERNEĞİN BAŞKANLIĞINI YAPTI TUTUKLANDI

Erdem’in yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Değerli arkadaşlarım, 23.03.2022 tarihi itibariyle Genel Merkezimize Kocaeli Bölgesinden Milletvekili aday adayı başvurumu ben de yaptım. Takdir Genel Merkezimizin, aday gösterilirsem de takdir, Kocaeli’mizin değerli halkına aittir.

Değerli arkadaşlarım, 1968 yılında Artvin Kazım Karabekir lisesine başladığımdan itibaren devrimci mücadele içerisinde yerimi aldım, 1975 yılında TC. Ziraat Bankası Artvin Şubemiz de memur olarak göreve başladım,1976 yılı Ocak ayında ‘Artvin de çok büyük eksikliği hissedilen, Tüm Memurlar Derneğini Kısa adı TÜM-DER’i geniş memur arkadaş çevremin ısrarları üzerine kurdum bir yıl içerisinde 550 üyeli dernek oldu, 1980 12 eylül askeri cunta darbe yapınca, Erzurum 9. kolordunun Genel Müdürlüğümüze, gönderdiği’ 15 gün içerisinde Artvin İl hudutları dışarısına çıkmalıdır’ yazısı neticesinde 24 Eylül 1980 günü Giresun/Görele ilçesinin Çanakçı nahiyesinde ki T.C. Ziraat Bankası şubemize sürgün edildim.

Bu süre içerisinde Sol ve Devrimci görüşe sahip olan bir derneğin başkanlığını yapmış olmam gerekçe gösterilerek Mayıs 1981 günü 4 yaşındaki oğlumu tedavi için Artvin Devlet Hastanesine getirmiştim muayene sıramızı beklerken tutuklandın ‘üstelikte annemiz yanında değil çocukla beraber karakola götürdüler’ 5,5 ay tutuklu kaldım tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildim görevimin başına geri döndüm 8 Kasım 1982 yılında Kocaeli Şubemize kendi isteğimle tayin isteyerek, ömrümün daha çok kısmını geçirdiğim ‘İkinci memleketim’ dediğim Kocaeli’mize geldim 2002 yılının sonunda kendi isteğimle emekli oldum ‘nerede devrimci mücadelemi sürdürebilirim dedim ve benim düşünceme en yakın sivil toplum kuruluşu olan CHP’mize üye oldum, o gün bu gündür partimizde, uzun süre (İl Eğitim Komisyonlarında) olmak üzere bir nefer olarak çalıştım. Saygılarımla.”

Zülfiye AKSU

Artvin'de HaberArtvin'de Haber