SİYASET
Giriş Tarihi : 10-09-2022 13:14

CHP’nin 99.Yılı Kokteyl İle Kutlandı

CHP’nin 99.Yılı Kokteyl İle Kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Yönetimi, Partinin kuruluşunun 99’uncu yıldönümü için Kokteyl etkinliği düzenledi.

Arhavili CHP’liler, partisini kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü kokteylinde Arhavi Cumhuriyet Halk Partisi binasında bir araya geldiler.

Etkinlik esnasında konuşma gerçekleştiren CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, “Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet'i demokrasiye hazırlayan bir partidir” dedi.

Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisinin 99 yaşında olduğuna dikkat çeken Özyazıcı, “Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet'i demokrasiye hazırlayan bir partidir” ifadelerini kullandı.

Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alanCumhuriyetiyeniden ortak bir değer haline getirmenin, demokrasi iletaçlandırmanın bugün her şeyden daha öncelikli bir görev olduğunun altını çizen Özyazıcı , “Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük biryıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi,adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çokboyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğamahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleriyaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış,eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır” diyerek umutsuzluğa yer olmadığını, talan ve tek adam rejiminin ülkeyi sürüklediği buçok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemin Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsızkurarak,millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve herkesin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşaederek çıkacaklarını vurguladı.

Özyazıcı konuşmasını, “Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derinbuhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihieşiktir.

CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme vetoplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz.Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarınınyıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvencealtına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız.

Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyaldevlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararınıgüvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz,çalışmaya da devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, haktemelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu,güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa,birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir.

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umutkaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılınagiren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gelecekvizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir.

Sorumluluğumuz büyük.Kararlıyız.Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseri olan TürkiyeCumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafındanyüceltilerek yoluna devam edecektir.Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun” dedi.

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin