SİYASET
Giriş Tarihi : 26-09-2022 12:36

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'na 'Yanındayım' Yanıtı

CHP'lilerden Kılıçdaroğlu'na 'Yanındayım' Yanıtı

Partisine mesaj veren Kılıçdaroğlu, “Gerçekten benimle misiniz?” diye sordu. Parti kurmayları ve belediye başkanlarından CHP Lideri’ne destek yağarken Kılıçdaroğlu’nun çıkışı adaylık için elini güçlendirdi.

CHP TBMM Grubu’nun İzmir’de düzenlediği 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Partisine yönelik mesaj veren CHP Lideri, "Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz?" dedi. Kılıçdaroğlu, "Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı kısa sürede ‘Yanındayım’ etiketiyle sosyal medyada gündem olurken CHP Artvin İl ve İlçe Yöneticileri, İl ve İlçe Belediye Başkanları da yaptıkları paylaşım ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

Yapılan paylaşımlar şu şekilde:

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili:Tavrımız net! Her daim Milletin SesiSayın Genel Başkanımızın yanındayız.

CHP İl Başkanı Ahmet Biber: Saygıdeğer Genel Başkanım, bugüne kadar hep yanında oldum ve destekledim. Bu desteğimiz Ülkemize önümüzde ki süreçte sizin gibi halkçı, barışçı, hak, Hukuk ve Adalet diyen, Ülkenin ve halkın çıkarlarını her şeyin üzerinde gören, halkın dertlerini kendi derdi bilip çözüm üretmeye söz veren, temiz dürüst Devlet adamı olduğunuz içindir. Cumhuriyetin 2. Yüz yılında Aydınlık ve Üreten Türkiye için evet siz gereklisiniz ve ben, yönetimim ve Artvin CHP örgütü olarak yanındayız. Millet İttifakı Liderlerinin de bunu değerlendireceğine yürekten inanıyorum. İyi varsınız Saygıdeğer Genel Başkanım. Saygılarımla.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak: Bu düzeni yıkmak için, bu çarkı kırmak için, halkın gözüne baka baka "çalan bizden olsun da çalmaya devam etsin" diyenlere karşı sonuna kadar yanındayız! #yanındayım

CHP Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu: Sayın Genel Başkanım her zaman her koşulda yanındayız. Asla yalnız yürümeyeceksin.

CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz: Dünde, bugünde, yarında ve her daim yanındayım Genel Başkanım.

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir: Tavrımız ve duruşumuz net. Bu ülkeyi hak ettiği aydınlık günlere kavuşturmak, umutsuzluğu yıkmak için yorulmadan yürüyen Milletin Sesi

Sayın Genel Başkanımızın yanındayım.

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır: Tavrımız ve duruşumuz net. Bu ülkeyi hak ettiği aydınlık günlere kavuşturmak, umutsuzluğu yıkmak için yorulmadan yürüyen Milletin Sesi Sayın Genel Başkanımızın yanındayım.

CHP Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Aksakal: "Bıraksın peşimizi, kendi yüreğinin kabuğunda yaşayanlar" Hak, hukuk, adalet için ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için her koşulda Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun #yanındayım.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin: Aydınlık yarınlar, huzurlu bir gelecek için daima Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun #yanındayım

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: Geleceğin yaşanabilir ve özgür ülkesini birlikte inşa edeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun #yanındayım

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu: Hak, hukuk, adalet için Sayın Genel Başkanımızın #yanındayım

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir: Sayın Genel Başkanım her zaman #yanındayım

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek: Sayın Genel Başkanımın her zaman #yanındayım.

Çıktığımız bu yolda, zorluklar ne olursa olsun yılmadan, pes etmeden her daim Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağız.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi: Dürüstlük, şeffaflık, hesap verebilirlik, hak, hukuk ve adalet mücadelemizin lideri, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun #yanındayım! #SeninleyizKılıçdaroğlu

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: Dün olduğu gibi bugünde yarında Sayın Genel Başkanımızın  #Yanıdayız

Ayrıca Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar sürerken adaylık için ismi geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da Kılıçdaroğlu’na destek twitleri atması dikkat çekti. İlk twiti atan İmamoğlu, “Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ile birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaşan Mansur Yavaş ise “Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de paylaşımda bulunarak “Umut, barış ve adalet dolu bir Türkiye için Genel Başkanımız’ın yanındayım” ifadelerini kullandı. CHP’nin kurmayları ve diğer belediye başkanları da sosyal medyadan Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

Zülfiye AKSU

Artvin'de HaberArtvin'de Haber