YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 12:28   Güncelleme : 23-04-2022 12:28

CHP’li Oldukları İçin Mi Ziyaret Edilmediler

CHP’li Oldukları İçin Mi Ziyaret Edilmediler

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; 16 Nisan 2022 tarihinde Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Artvin İl merkezinde, Borçka İlçesinde ve Kemalpaşa İlçesinde gerçekleştirdiği ziyaretleri Meclis gündemine taşıdı. Hem İçişleri Bakanı Soylu'ya hem de bizzat Ticaret Bakanı Muş'a yanıtlaması üzerine soru önergesi yönelten Bayraktutan "Artvin ilinde 9 Belediye Başkanlığı’ndan 7’si Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olduğu için mi Belediye Başkanları ziyaretlerden haberdar edilmemiştir? " diye sordu.

Milletvekili Bayraktutan şu ifadeleri kullandı:

“16 Nisan 2022 tarihinde Artvin ili ziyaretleri kapsamında Borçka ilçesindeki Borçka Gölü'nde kurulu somon balığı tesislerini gezmiş, Artvin Valisi Yılmaz Doruk'u makamında ziyaret etmiştir. Ardından AKP Artvin İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Muş, Sarp Sınır Kapısı'nda da incelemelerde bulunmuştur.

 Bu Bağlamda;

1.Bakanların illere yaptıkları ziyaretlerden İl ve İlçe Protokolü haberdar edilmekte midir? Devlet teamülünün gereği nedir?

2.Bakanlığınıza bağlı Artvin Valiliği ve ilgili İlçe Kaymakamlıkları tarafından Bakan’ın ziyareti hangi makamlara bildirilmiştir?

3.Artvin Valisi ve ilgili İlçe Kaymakamları Ticaret Bakanı’nın ziyaret bilgisini tarafsız şekilde, tüm makamlara neden paylaşmamıştır?

4.Artvin İli merkez ziyaretinde Artvin Belediye Başkanı, Borçka ziyaretinde Borçka Belediye Başkanı, Sarp Sınır Kapısı ziyaretinde Kemalpaşa Belediye Başkanına hangi gerekçe ile bilgi verilmemiştir?

5.İlgili Başkanlar Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin Başkanları oldukları için mi bu ziyaretlerin dışında tutulmuştur?

6.Artvin Halkında infial yaratan bu hususlar hakkında Kamuoyunu aydınlatır mısınız?

16 Nisan 2022 tarihinde Artvin İl merkezinde, Borçka İlçesinde ve Kemalpaşa İlçesinde ziyaretler ve incelemeler gerçekleştirilmiştir.

 Bu Bağlamda;

1.Artvin ilinde gerçekleştirdiğiniz ziyaretler hangi makamlara bildirilmiştir?

2.Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı olarak ülke genelinde gerçekleştirilen ziyaretler Bakanlığınız yetkilileri tarafından İl ve İlçe Protokolü haberdar edilmekte midir?

3.Artvin Valiliği, ilgili İlçe Kaymakamlıkları ve Bakanlık personelleri tarafından Belediye Başkanlarının ziyaret hakkında haberdar edilmediği bilginiz dahilinde midir?

4.Artvin İli merkez ziyaretinde Artvin Belediye Başkanı, Borçka ziyaretinde Borçka Belediye Başkanı, Sarp Sınır Kapısı ziyaretinde Kemalpaşa Belediye Başkanı hangi gerekçe ile bilgilendirilmemiştir?

5.Artvin ilinde 9 Belediye Başkanlığı’ndan 7’si Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olduğu için mi Belediye Başkanları ziyaretlerden haberdar edilmemiştir?”

6.Ziyaret ettiğiniz ilin Belediye Başkanı tarafından karşılanmadığınız başka bir il olmuş mudur? Artvin ziyaretiniz sırasında İl ve İlçe Belediye Başkanları tarafından neden karşılanmadığınızı sorguladınız mı?

7.Artvin Halkında infial yaratan bu hususlar hakkında Kamuoyunu aydınlatır mısınız?

ZülfiyeAKSU