YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 13:21   Güncelleme : 29-10-2021 13:21

CHP’li Gümrükçü: İlelebet Var Olacaktır

CHP’li Gümrükçü: İlelebet Var Olacaktır

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için mesaj yayınladı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Gümrükçü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için yayınladığı mesajda şu ifadeler yer aldı:

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunar, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. yılını kutlamanın onurunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ diyerek, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüzün güvencesinin Cumhuriyetimiz olduğunu göstermiştir. Bilhassa kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet, bir çağdaşlaşma devrimidir. Ekonomiden eğitime, tarımdan şehirciliğe, kültürden sanata bir ulusun yeniden varoluş destanıdır.

Temelinde, ‘Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti’ anlayışı olan Cumhuriyet, karanlığa bir başkaldırı ve ulusal onurumuzdur. Ancak içerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet değerleri aşındırılmak, Cumhuriyet’in kurucu felsefesi ve ilkeleri ortadan kaldırılmak istenmektedir.

Ancak Cumhuriyetimiz üzerinde kirli emelleri olanlar bilmelidir ki Cumhuriyetimiz ilelebet var olacak, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız kararlılıkla sürecektir. Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma arzusunda olanlar, emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Bizler bu yıl da Cumhuriyetimizi, ellerinde bayrak, kalplerinde Atatürk sevgisiyle sokağa dökülen yüz binlerce yurttaşımızla, meydanlarda, fener alaylarıyla, coşkuyla kutlayacağız. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi sonunda, her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen bağımsızlık uğruna kadını, genci, yaşlısı herkes tüm vücut olmuş bizlere Cumhuriyet armağan edilmiştir.

Bugün 98 yaşını dolduran Cumhuriyetimiz sadece bir yönetim şekli değil, çağdaşlaşma ve aydınlanma noktasında atılan en önemli adımdır. Hak, hukuk, adalet şiarıyla Cumhuriyetimizin değerlerini korumak için yılmadan yorulmadan çalışacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”